UFC

Jessica Andrade: „Poprawię się, wrócę i na pewno dostanę rewanż”

Jessica Andrade podsumowuje nieudaną walkę z Joanną Jędrzejczyk podczas gali UFC 211, zdradzając też swoje najbliższe plany.

Przed walką z Joanną Jędrzejczyk na gali UFC 211 w Dallas Jessica Andrade zapowiadała zdetronizowanie mistrzyni, przekonując, że ta nie będzie w stanie przetrwać jej ciężkich uderzeń.

Wszystko jednak potoczyło się zupełnie inaczej, bo na przestrzeni 25 minut walki Brazylijka trafiła tylko kilkoma czystymi ciosami, które i tak nie zrobiły na Polce większego wrażenia. Sama zainkasowała natomiast ponad 200 uderzeń, przegrywając jednogłośną decyzją sędziowską.

Podeszłam do niej z odrobinę zbyt dużym szacunkiem.

– powiedziała na konferencji prasowej po gali Andrade.

Dobrze radziłam sobie w pierwszej rundzie, ale potem okazywałam jej za dużo szacunku. Potem mój trener powiedział, żebym poszła ostro w ostatniej rundzie – i zrobiłam to. Była to dla niej trudniejsza runda i gdybym robiła to przez całą walkę, myślę, że wynik mógłby być inny.

Strategią było obalanie jej w końcówkach rund, ale, jak widzieliście, obijała mnie. Jest naprawdę dobra i nie byłam w stanie jej utrzymać na dole.

Analizowałam jej styl bardzo dokładnie i jestem pewna, że ona analizowała też mój. Byłam trochę spięta, nie do końca potrafiłam robić to, co robiłam w szatni. Ale wrócę, poprawię się i na pewno dostanę rewanż.

Pomimo porażki z twarzy Andrade nie schodził w oktagonie uśmiech, a i po gali humor wyraźnie jej dopisywał.

Jestem szczęśliwa, że tu jestem.

– wyjaśniła swój nastrój.

Cieszę się, że mogę robić to, co robię. Dzisiaj Joanna była ode mnie lepsza, ale będę ciężko trenować, wrócę i zrobimy to ponownie.

25-letnia Brazylijka nie ma obecnie żadnych preferencji, jeśli chodzi o kolejną walkę.

Muszę wygrać kilka innych walk, zanim dostanę ten rewanż, więc teraz o tym nie myślę. Najpierw muszę się ożenić. Wrócę, będę trenować. Ufam UFC i wierzę, że po kilku walkach dostanę rewanż.

*****

Joanna Jędrzejczyk: „Walka to mój dzień chwały, wisienka na torcie”

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button