UFC

Jessica Andrade odklepuje Joanne Calderwood

Jessica Andrade nie dała szans Joanne Calderwood, zmuszając szkocką zawodniczkę do klepania w pierwszej rundzie.

W walce otwierającej kartę główną gali UFC 203 Jessica Andrade (15-5) poddała Joanne Calderwood (11-2) w pierwszej rundzie.

Calderwood od początku próbowała utrzymywać Andrade na dystans kopnięciami, ale Brazylijka zdołała skrócić dystans, po minucie kładąc rywalkę na plecach. Szkotka zdołała wstać, ale tylko na chwilę – Brazylijka – rozcięta wcześniej nad okiem jedną z akcji Calderwood – znów rzuciła ją na deski, zdobywając pozycję boczną. Szkotka odzyskała gardę, ale wkrótce Andrade znów utorowała sobie drogę do bocznej – stamtąd atakowała wijącą się Calderwood krótkimi młotkami. Na niespełna minutę przed końcem pierwszej rundy zawodniczka ze Szkocji spróbowała wstać, ale Brazylijka wykorzystała to do zapięcia ciasnej gilotyny, zmuszając rywalkę do klepania.

Tym samym Andrade odnosi drugie z rzędu efektowne zwycięstwo w kategorii słomkowej, włączając się do wyścigu o pas mistrzowski kategorii słomkowej i jednocześnie przerywając serię trzech kolejnych wiktorii Calderwood.