UFC

Jessica Andrade: „Joanna zlekceważyła rywalkę – ja tego nie zrobię”

Jessica Andrade zabrała głos na temat zmiany na tronie kategorii słomkowej, który zajęła Rose Namajunas po zdetronizowaniu Joanny Jędrzejczyk.

Sklasyfikowana na 1. miejscu w rankingu kategorii słomkowej Jessica Andrade, która wygrała cztery z dotychczasowych pięciu walk w kategorii słomkowej, jedynej porażki doznając w starciu o złoto z Joanną Jędrzejczyk, wypowiedziała się na temat zmiany warty w 115 funtach – a konkretnie klęski byłej już polskiej mistrzyni z Rose Namajunas podczas nowojorskiej gali UFC 217.

Teraz mamy w dywizji trochę różnorodności.

– powiedziała Brazylijka w rozmowie z Combate.

Namajunas wyglądała naprawdę dobrze, znokautowała ją. To twarda rywalka. Skoro jestem numerem jeden w dywizji, mogę domagać się tej walki – i zrobię to. Będę ciężko trenowała, poświęcę się temu i będę zupełnie inna niż Joanna. Nie zlekceważę jej. Rose ma duszę wojowniczki i zdobyła pas. Nie sądziłam, że do tego dojdzie, ale każda walka jest inna.

Jessica Andrade była ostatnio widziana w akcji podczas wrześniowej gali UFC Fight Night 117, sprawiając przeokrutne lanie Claudii Gadelhi. Po walce zapowiadała co prawda chęć pójścia w tanów z Karoliną Kowalkiewicz, ale też nie ukrywała swoich aspiracji mistrzowskich.

Joanna przegrała, jak każdy inny sportowiec może przegrać każdego dnia. Może miała zły dzień, może nie trenowała wystarczająco, ale wierzę, że prawda jest taka, że zlekceważyła rywalkę.

– oceniła Andrade.

Próbowała gierkami mentalnymi namieszać w głowie Rose, ale się nie udało. Ja jej nie zlekceważę, bo widzę wielki potencjał w Rose. Nie mogę się doczekać tej walki. Zróbmy szum w mediach społecznościowych i doprowadźmy do tej walki.
Była polska mistrzyni jest przekonana, że zasługuje na rewanż za to, czego dokonała w dywizji w ostatnich latach. Takiego scenariusza nie wyklucza też Dana White, choć Rose Namajunas mimo wszystko nie spodziewa się natychmiastowego rewanżu po laniu, jakie zafundowała olsztyniance.

*****

Sierpem #60 – jak Rose Namajunas pokonała Joannę Jędrzejczyk?

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button