UFC

„Jeśli się na to zgodzi, możemy walczyć” – Khabib Nurmagomedov z oryginalną propozycją walki z Floydem Mayweatherem Jr.

Khabib Nurmagomedov nie jest zainteresowany bokserską walką z Floydem Mawyeatherem Jr., ale chętnie wyszedłby do Amerykanina na mieszanych zasadach.

Wydawał się, że temat potencjalnego pojedynku pomiędzy niepokonanymi w zawodowych karierach Khabibem Nurmagomedovem i Floyden Mayweatherem Jr. został już dawno zapomniany, ale niezastąpiona ekipa TMZ Sports postanowiła odkopać trupa.

W rozmowie z Dagestańczykiem dziennikarze poprosili go o komentarz do niedawnych wpisów Amerykanina, który sugerował możliwość pójścia z nim w tany.

– Po prostu chce utrzymywać się w medialnych czołówkach – stwierdził Khabib. – Widziałem, że miał kilka dni temu urodziny. Chyba ma 49 albo 48 lat – ale to prawie tyle co mój ojciec. Nie rozumiem, jak mógłbym uderzyć go w twarz.

Co zaś tyczy się potencjalnej walki, Dagestański Orzeł przywołał słowa swojego ojca Abdulmanapa Nurmagomedova, który zaproponował oryginalne jej zasady…

– Jeśli chce walczyć, zapraszam do UFC, tutaj jest prawdziwa walka – powiedział Khabib. – Nie jestem bokserem. Nie jestem też wyłącznie zapaśnikiem. Jestem zawodnikiem MMA. Jeśli jest zainteresowany, może zrobimy coś, o czym mówił mój ojciec – jedenaście rund boksu i jedna runda MMA. Ok, jedziemy. Jedenaście 3-minutowych rund w boksie, a w ostatniej rundzie pięć minut MMA. Jeśli się na to zgodzi, możemy walczyć.

Czy zatem Khabib uważa, że wytrwa z Floydem aż jedenaście rund? Więcej niż Conor McGregor, którego w 2017 roku Amerykanin znokautował w 10. rundzie?

– Nie sądzę, aby znokautował mnie w jedenaście rund – stwierdził Dagestańczyk. – A co zrobi w ostatniej rundzie? Pięć minut ze mną? Obalę bo i poturbuję. Co zrobi? Oczywiście, jest bardzo dobry w boksie. Zgoda. Nie sądzę jednak, aby był w stanie mnie znokautować.

Póki co Dagestańczyk skupia się jednak wyłącznie na Tonym Fergusonie, z którym skrzyżuje rękawice w walce wieczoru zaplanowanej na 18 kwietnia w Brooklynie gali UFC 249.

O dalszych planach sportowych Floyda Mayweathera Jr. niewiele wiadomo, ale jeśli wierzyć Danie White’owi, który kilka miesięcy temu nawiązał z nim współpracę w ramach ZUFFA Boxing, to ostatniego słowa między linami nie powiedział.

Cały wywiad poniżej:

Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK i odbierz darmowy zakład 50 PLN

*****

Błachowicz czy Reyes? „Nie wiem, jak można gościowi odmówić” – Jones zabiera głos!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button