„Jeśli przejdzie do UFC…” – Jan Błachowicz z wielkim uznaniem o Tomaszu Narkunie i Mateuszu Gamrocie

Mistrz kategorii półciężkiej Jan Błachowicz wskazał dwóch polskich zawodników, którzy kiedyś mogą powalczyć o złoto UFC.

W jednym z wywiadów w drodze do wrześniowej gali UFC 253 w Abu Zabi, gdzie sięgnął po złoto wagi półciężkiej, deklasując Dominicka Reyesa, Jana Błachowicza zapytano o najbardziej perspektywicznych polskich zawodników.

Cieszyński Książę wskazał wówczas Mateusza Gamrota, wróżąc mu świetlaną przyszłość w UFC. Kudowianin sposobił się wtedy do debiutanckiego występu pod sztandarem amerykańskiego giganta, przegranego ostatecznie niejednogłośną decyzją z Guramem Kutateladze.

Pomimo nieudanego debiutu kudowianina, Jan Błachowicz – dziś jako mistrz UFC słuchany już przez cały świat MMA – nie traci wiary w byłego podwójnego mistrza KSW. Zapytany bowiem w najnowszym wywiadzie z The Bash o zawodników z Polski, którzy mogliby pójść jego drogą – tj. sięgnąć któregoś dnia po złoto UFC – cieszynianin długo się nie zastanawiał.
– Jest jeden gość, który jest już w UFC i stoczył tu jedną walkę – powiedział. – Przegrał decyzją, chociaż moim zdaniem sędziowie oglądali inną walkę. Ale ok. Mateusz Gamrot.

– Wierzcie mi, w przyszłości będzie na szczycie.

Na tym jednak mistrz kategorii półciężkiej UFC nie skończył. Pokusił się bowiem o wskazanie jeszcze jednego zawodnika znad Wisły, który jego zdaniem świetnie rokuje…– Może jeszcze Tomasz Narkun – powiedział Błachowicz. – Walczy w mojej wadze, jest teraz mistrzem KSW. Jeśli przejdzie do UFC, to też może być jednym z najlepszych. Tak uważam. Ale zobaczymy, bo nie wiem, czy opuści KSW.

– Uważam, że tych dwóch gości trzeba obserwować. Na pewno Mateusza Gamrota.

Tomasz Narkun – wielokrotny sparingpartner Jana Błachowicza – w sobotę obronił po raz piąty tytuł mistrzowski 93 kilogramów, podczas gali KSW 56 poddając Ivana Erslana.

Czy jednak stargardzianin chciałby zasilić szeregi UFC? Tego póki co nie wiadomo. Pytany w licznych wywiadach po gali KSW 56 o swoją sportową przyszłość, Żyrafa unikał odpowiedzi, podkreślając, że póki co chce się nacieszyć zwycięstwem.

Cały wywiad z Janem Błachowiczem poniżej:
Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK i odbierz cashback 200 PLN

*****

Koszulki Lowking.pl dostępne w sprzedaży!

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

2 Comments

  1. Dawacsiano

    18 listopada 2020 at 17:38

    Soldic i Parnasse to wg mnie obecnie najlepszy towar eksportowy KSW

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply