„Jeden mnie zlał, drugi mnie zlał, a ja muszę zlać Mariana!” – Mańkowski i Ziółkowski typują walkę Khalidov vs. Soldić

Marian Ziółkowski i Borys Mańkowksi podjęli się próby wytypowania walki Mameda Khalidova z Roberto Soldiciem na KSW 65.
Na organizowaną przez KSW poniedziałkową konferencję prasową w Warszawie zawitali bohaterowie walk wieczoru dwóch najbliższych gal polskiego giganta – grudniowej KSW 65 oraz styczniowej KSW 66: Mamed Khalidov i Roberto Soldić, którzy na tej pierwszej powalczą o złoto wagi średniej, oraz Marian Ziółkowski i Borys Mańkowski, którzy staną do boju o pas kategorii lekkiej.
I właśnie bohaterowie tej styczniowej gali – Golden Boy i Diabeł Tasmański – zostali zapytani o swoje przewidywania względem starcia Khalidova z Soldiciem, awizowanego jako jedno z największych w historii nadwiślańskiej sceny.

– Siedzę tutaj w takim ciężkim dla mnie gronie, bo jeden mnie zlał, drugi mnie zlał – powiedział wesoło Mańkowski, nawiązując do swoich walk z Soldiciem i Khalidovem. – A teraz jest Marian, którego ja muszę zlać. Muszę się więc w końcu odkuć tutaj, żeby było po równo.

– Ale wracając od pytania, to są dwa zupełnie inne style walki. Ciężko powiedzieć, że, na przykład, z tym wygrałem, a z tym przegrałem, więc ten pokona tego. Nigdy tak nie jest, bo dużo zależy od stylu walki.

– Po prostu wiem, że Mamed jest wyjątkowo niewygodnym przeciwnikiem – na przykład pod styl Roberto. Ale z kolei Mamed też nie za bardzo lubi takiego stylu, jakim operuje Roberto. Dlatego powiem szczerze, że jeżeli miałbym tutaj obstawiać, to… O, Jezus Maria… Bardzo ciężko, bardzo ciężko… Dla mnie to jest tak emocjonująca walka, że w każdej sekundzie może potoczyć na korzyść każdej ze stron i może się tam wydarzyć totalnie wszystko.– Albo nie. Totalnie wszystko może się wydarzyć ze strony Mameda. Co do tego jestem przekonany. Ze strony Roberto? No, ma tą armatę w łapie…

Odpowiadając na pytanie, były mistrz wagi półśredniej przemycił też kilka komplementów pod adresem niżej podpisanego…

Jak natomiast na starcie Mameda z Roberto zapatruje się Marian?

– Mogę powiedzieć tak bardziej prywatnie, że bardzo lubię Roberto i bardzo go szanuję – powiedział z uśmiechem, spoglądając na siedzącego obok Chorwata. – Ale jestem oczywiście za Mamedem. Mam nadzieję, że wygra ten pojedynek.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

– A już tak na marginesie to jest przepiękne zestawienie. Na papierze wszystko może się wydarzyć. Tak jak Borys mówił, Mamed jest nieprzewidywalnym zawodnikiem, który z każdej sytuacji potrafi coś wykręcić, coś znaleźć i zaskoczyć rywala.

– Z kolei Roberto to sprawdzona firma. W ostatnich walkach nie schodzi poniżej pewnego poziomu. Nokautujący cios. Na to też na pewno będzie musiał Mamed uważać.

– Ale Mamed też ma nokautujący cios i ma świetny parter, więc tutaj też widziałbym szansę, jeśli chodzi o tę płaszczyzną bardziej grapplingową.
– Walka piękna. Myślę, że nie ma co więcej mówić, kto może wygrać, kto nie. Jak powiedziałem, sercem jestem za Mamedem, ale wszystko może się wydarzyć. Przede wszystkim cieszę się, że dojdzie do tego pojedynku.

Starcie Khalidova z Soldiciem odbędzie się 18 grudnia w Gliwicach. Ziółkowski i Mańkowski pójdą w tany 15 stycznia w Szczecinie.

Cała konferencja poniżej.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

1 Comment

  1. Kroganin

    26 listopada 2021 at 14:49

    Borys wygrał z Mamedem. Decyzja ala Mamed vs karaoglu.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply