UFC

„Je*ać ten jazgot!” – Israel Adesanya z płomienną obroną oskarżanego o rasizm Joego Rogana

Mistrz wagi średniej i jedna z największych gwiazd UFC Israel Adesanya stanął w obronie komentatora, komika i autora podcastu Joego Rogana.
Dla komentatora UFC, komika i autora najpopularniejszego podcastu na świecie Joego Rogana ostatnie tygodnie najprzyjemniejszymi z całą pewnością nie były. Medialne i biznesowe elity, elementarną przyzwoitością nigdy niegrzeszące, podjęły bowiem próbę unieważnienia nieidącego z głównym nurtem ścieku komika.
Powód? Tajemnicą poliszynela jest, że chodzi o krytyczne podejście Rogana do zamordystyczno-sanitarnej polityki, forsowanej przez dominujące – nie tylko w Stanach Zjednoczonych – środowiska polityczno-biznesowo-dziennikarskie. Nie pomógł też z całą pewnością dobór gości, jakich ostatnimi czasy zapraszał Joe Rogan – gości kwestionujących oficjalny porządek, wedle którego w obliczu śmiertelnej zarazy pustoszącej świat uratować ludzkość mogą tylko przygotowane na tę okoliczność preparaty oraz szeroko zakrojone restrykcje.

W rezultacie w ruch poszła potężna machina propagandowa zaprogramowana na wykluczenia Rogana z przestrzeni medialnej. Przekopano Internet wszerz i wzdłuż, wyszukując najbardziej kompromitujące wypowiedzi Rogana.

Z czeluści Internetu wykopano fragmenty rozmów komika, w których w mniej lub bardziej żartobliwy sposób korzystał z będącego w powszechnym niemedialnym użytku słowa „nigger”, zarezerwowanego wyłącznie dla ludzi czarnoskórych. Przylepiono Roganowi łatkę rasisty, a ten, pod presją, w jednym z ostatnich nagrań pokajał się za swoje ówczesne słowa.Środowisko zawodników MMA stanęło jednak w zdecydowanej większości za Joe Roganem – a wśród nich wielu czarnoskórych fighterów, jak na przykład Terrance McKinney.

https://twitter.com/twrecks155/status/1492051969212510208?s=20&t=2vbPsytNZ2rjICY_-ZS1RA

Podczas czwartkowej konferencji prasowej przed galą UFC 271 w Houston do grona tego z pełną mocą dołączył… Israel Adesanya! Nigeryjczyk przejął skierowane do Dany White’a pytanie o Joego Rogana, nie pozostawiając wątpliwości, co sądzi o skomasowanej kampanii medialnej wymierzonej przeciwko komikowi.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

– Pozwólcie, że ja na to odpowiem – zaczął Adesanya z pasją. – Chwila! Jestem czarny. Mogę na to odpowiedzieć. Słuchajcie, w tej grze jest wiele pizd. W tej grze jest wiele węży. Siedzę w tej grze od 2008 roku.

– Joe Rogan to jeden z najmilszych, najfajniejszych skromnych skurwieli na tej planecie, z jakimi kiedykolwiek miałem przyjemność pracować. Zakodujcie sobie to.

– Jebać ten jazgot! Wiecie dobrze, co oni próbują zrobić. Nie będziecie kontrolować tego człowieka. Ma teraz największą platformę na świecie. To mój czarnuch Joe Rogan! Jebać jazgot!

Wszystkiemu przysłuchiwał się siedzący obok Derrick Lewis, potakując głową.

Co natomiast Adesanya poradziłby Roganowi?
– Po prostu rób swoje, Joe! – powiedział Adesanya. – Skosztuj jakiegoś grzybka. Bądź sobą!

Joe Rogan powróci na komentatorski stołek już w sobotę w Houston, gdzie wspólnie z Danielem Cormierem i Jonem Anikiem skomentuje UFC 271. Galę tę uświetni rewanżowe starcie Israela Adesanyi z Robertem Whittakerem.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button