UFC

„Jasny gwint…” – Alex Pereira zdradził Joemu Roganowi sekret swojej obrony przed lowkingami

Komentator UFC Joe Rogan stwierdził, że mistrz wagi półciężkiej UFC Alex Pereira posiada cały system poświęcony obronie przed lowkingami.
Zasiliwszy w 2021 roku szeregi UFC, były mistrz dwóch kategorii wagowych kickbokserskiej organizacji GLORY, Alex Pereira zaczął siać postrach w oktagonie nie tylko z uwagi na swój firmowy lewy sierp, ale także – a może przede wszystkim – niskie kopnięcia.

Dość powiedzieć, że Brazylijczyk wygrał zdecydowanie wojnę na lowkingi z dwoma w tymże obszarze specjalistami – Israelem Adesanyą i Janem Błachowiczem. Nigeryjczyk przyznał po pierwszej walce z Poatanem, że jego noga była niemiłosiernie okopana, twierdząc nawet, że dlatego w piątej rundzie zaliczył deski po ciosach Brazylijczyka.
Prawie 25 minut doświadczenia z oktagonowych bojów z Pereirą niewiele pod kątem niskich kopnięć pomogło Adesanyi w rewanżu. Owszem, finalnie brutalnie znokautował Brazylijczyka w drugiej rundzie, ale – jak przyznał po walce – nogi już nie miał.

Także w dwóch ostatnich wiktoriach Poatana, już po przeprowadzce do wagi półciężkiej – ze wspomnianym Janem Błachowiczem oraz Jirim Prochazką – kapitalną rolę odegrały niskie kopnięcia, którymi okrutnie rozbijał wykroczną nogę Polaka i Czecha.

Rzecz jednak w tym, że Brazylijczyk nie tylko kapitalnie atakuje lowkingami, ale też doskonale się przed nimi broni. Wszak The Last Stylebender i Cieszyński Książę to specjaliści pod kątem niskich kopnięć – a jednak nie byli w stanie zagrozić w tym aspekcie brazylijskiemu rębajle.

Jak Alex neutralizuje wraże lowkingi? Jak twierdzi Joe Rogan, Brazylijczyk zbudował wokół tego aspektu cały system…

– Pokazywał mi i Danielowi Cormierowi, w jaki sposób blokuje niskie kopnięcia – powiedział komentator podczas ostatniej odsłony Fight Companion. – Rozmawialiśmy potem z DC, zastanawiając się, czy możemy o tym publicznie powiedzieć. Czy możemy powiedzieć ludziom? Uznaliśmy, że raczej nie powinniśmy tego robić.– Ma specjalny sposób na blokowanie niskich kopnięć. Robi to inaczej niż wszyscy. Ma za tym całą strategię. Słuchaliśmy tego z wielkimi oczami. Ja, DC i Alex Pereira. Alex Pereira kopał nas po nogach i pokazał nam, jak to blokować. Pokazał nam, jak on to robi. Pokazał, co robi po zblokowaniu kopnięcia. Ma tu cały system.

Zapytany, czy nigdy wcześniej nie widział blokowania niskich kopnięć w sposób, w jaki czyni to Pereira, Rogan przytaknął.

– Są inne – powiedział. – Powiem ci później, ale to co innego. Tłumaczył nam, że… nie możesz udawać twardziela. Nie możesz po prostu… Powiem ci potem.

– To było tak zaawansowane, że razem z DC… Słuchajcie, DC siedzi w tej grze od zawsze. Ja obejrzałem z milion walk. Ale słuchaliśmy go i myśleliśmy: jasny gwint… Nie sądzę, aby ktokolwiek robił to w ten sposób.
Na czym dokładnie polega sekret defensywy Alexa Pereiry przed niskimi kopnięciami? Tego nie wiadomo. Wiadomo natomiast – vide poniższe nagranie – że Poatan w odpowiedzi na lowkingi chętnie podrywa atakowaną nogę na podobnej zasadzie jak swego czasu inny wyborny specjalista od niskich kopnięć Jose Aldo.

Alex Pereira sposobi się już od kilku tygodni do pierwszej obrony pasa mistrzowskiego wagi półciężkiej. Spekuluje się, że do akcji powróci podczas kwietniowej gali UFC 300 w Las Vegas lub majowej UFC 301 w Rio de Janeiro. W roli jego przeciwnika najczęściej wymieniany jest były mistrz Jamahal Hill.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie z 3X ZAKŁADEM BEZ RYZYKA – KAŻDY DO 100 ZŁ

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button