Jan Błachowicz: „Oczywiście, że dobrze wspominam współpracę z KSW, ale…”


Przed pojedynkiem z Jaredem Cannonierem na UFC on FOX 26 w Winnipeg Jan Błachowicz wziął udział w Facebookowej sesji pytań i odpowiedzi.

Jan Błachowicz powróci do oktagonu w nocy z soboty na niedzielę około 1:30 czasu polskiego, podczas gali UFC on FOX 26 w Winnipeg krzyżując pieści z Jaredem Cannonierem.

W starciu tym cieszynianin, który był ostatnio widziany w akcji podczas październikowej gali UFC Fight Night 118 w Gdańsku, gdzie efektownie poddał Devina Clarka, wystąpi w charakterze zastępcy za przyłapanego na złamaniu Polityki Antydopingowej Antonio Rogerio Nogueiry.
W ramach obowiązków medialnych przed galą nasz zawodnik wziął udział w czacie na żywo za pośrednictwem Facebooka, odpowiadając na pytania fanów. Poniżej podsumowanie najciekawszych odpowiedzi.

Zdrówko bardzo dobrze. Nic nie boli, aklimatyzacja przebiega idealnie. Jest idealnie, cieszę się.

Ulubiony zawodnik w UFC? Ja sam.

W WCA się fajnie układa wszystko. Z Damianem robimy dużo zapasów. Jest ok. Klub na plus i to duży.

Przydałby się (bonus). Na święta byłoby idealnie jeszcze taki bonusik przygarnąć.

Oczywiście, że dobrze wspominam współpracę z KSW, ale jeszcze lepiej z UFC.

Wiem, że wyglądam jak Stipe Miocic. Wielu ludzi mi to mówi. To znaczy: on wygląda jak ja.

Stres? Nie. Na razie się skupiam na ważeniu. Pewnie się jakiś stresik pojawi w dniu walki, ale to taki pozytywny stres, który można przerobić na energię, żeby było z czego ciągnąć i mieć siłę walczyć.

Się okaże, czy stójeczka czy obalenia. Jak w stójce nie będzie szło, to będziemy szukać obaleń, ale raczej się nastawiam na bój w stójce.

On ma tylko boks i anty jiu-jitsu, a ja mam i kopnięcia, i zapasy jakieś tam, i jiu-jitsu. Wszechstronność. Wydaje mi się, że jestem lepszy w każdej płaszczyźnie niż on.

Waga ciężka? Może któregoś dnia… Ale nie teraz. Może za kilka lat przejdę do kategorii ciężkiej – ale nie teraz.

Pełne nagranie poniżej:

*****

Lowkin’ Talkin’ MMA #3 – UFC Fresno, waga Jędrzejczyk, McGregor vs. Pacquiao


Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *