UFC

Jan Błachowicz nie docenił Alexa Pereiry? Jamahal Hill wskazał kluczowy błąd Polaka na UFC 291!

Były mistrz wagi półciężkiej UFC Jamahal Hill wziął pod lupę starcie Jana Błachowicza z Alexem Pereirą na UFC 291.
Były mistrz wagi półciężkiej UFC Jamahal Hill
podziela opinię Israela Adesanyi – podobnie jak Nigeryjczyk, Amerykanin uważa, że w co-main evencie gali UFC 291 w Salt Lake City pomiędzy Alexem Pereirą i Janem Błachowiczem sędziowie podjęli słuszną decyzję, przyznając wiktorię Brazylijczykowi.

Sweet Dreams opowiedział o polsko-brazylijskiej batalii w najnowszym odcinku swojego podcastu na You Tube.

– Uważam, że wypunktowali to prawidłowo – powiedział Jamahal. – Uważam, że werdykt był słuszny.
– Jan wyszedł tam i sądził, że będzie miał taką przewagę w grapplingu, że po prostu przejedzie się po Pereirze. Był oczywiście technicznie lepszy grapplerem, ale Pereira wyglądał na naprawdę silnego.

– Był silny i myślę, że ta siła i moc sprawiły (Janowi) problemy. Musiał wykorzystać o wiele więcej sił, niż zakładał, aby przewrócić Pereirę i utrzymać go na dole. Nie odebrał Pereirze tyle oddechu, aby zrównoważyło się to z jego własnym wydatkiem energetycznym, który musiał ponieść, aby go przewrócić.

– Dobrze było to widoczne w końcówce drugiej rundy. (Pereira) podkręcił tempo i wydawało się, że może sprzątnąć Błachowicza. Wykorzystał ten rozpęd, którego nabrał, w większości rundy trzeciej. Moim zdaniem było to wystarczające do zwycięstwa. Pomimo że ostatnią minutę albo trochę mniej spędził na dole pod Błachowiczem, to Błachowicz nie zadał żadnych obrażeń. Może gdyby Błachowicz kilka razy odbił jego głowę od desek, decyzja byłaby inna.

– Nie można jednak wściekać się decyzję. Nie uważam w ogóle, żeby była to kradzież. Witamy w naszej dywizji.

Pomimo iż Amerykanin uważa werdykt za sprawiedliwy, to do formy zaprezentowanej przez zwycięzcę w jego debiucie w wadze półciężkiej podszedł z rezerwą. Przy okazji zdradził też możliwe plany matchmakerów na kolejne starcie Poatana.

– Osobiście nie byłem pod wrażeniem tego, co zobaczyłem – powiedział. – Widziałem wiele rzeczy, która w starciu ze mną oznaczałyby dla niego krótki wieczór. Na jego szczęście to jednak nie ze mną będzie walczył.

– Będzie się bił z Jirim Prochazką. Z tego, co słyszałem, ta walka odbędzie się prawdopodobnie w Abu Zabi. Nie mogę się doczekać. Patrzę na to z perspektywy fana, bo jestem teraz na uboczu.W Abu Zabi w październiku odbędzie się gala UFC 294. Walką wieczoru ogłoszono dwa tygodnie temu konfrontację w czubie wagi lekkiej pomiędzy Islamem Makhachevem i Charlesem Oliveirą. Czy niebawem do rozpiski wydarzenia trafi też mistrzowska konfrontacja Alexa Pereiry z Jirim Prochazką?

Jamahal Hill kilka tygodni temu zrzekł się tytułu 205 funtów z powodu zerwania ścięgna Achillesa, które wyklucza go z gry na długie miesiące.

Całe nagranie poniżej.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie z 3X ZAKŁADEM BEZ RYZYKA – DO 100, 200 i 300 ZŁ

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button