UFC

Jan Błachowicz będzie lżejszy od Alexa Pereiry? „Nie zdziwiłbym się, gdyby w dniu walki Pereira był cięższy ode mnie

Podczas gali UFC 291 w Salt Lake City były mistrz wagi półciężkiej UFC Jan Błachowicz może być w oktagonie lżejszy od byłego mistrza 185 funtów Alexa Pereiry.
Wygląda na to, że pomimo iż debiutuje w kategorii półciężkiej, to Alex Pereira może mieć nad Janem Błachowiczem przewagę nie tylko wzrostu i zasięgu ramion – to jest akurat pewne – ale także wagi. Taką ewentualność bierze pod uwagę Cieszyński Książę.

Do walki Polaka z Brazylijczykiem dojdzie już 29 lipca podczas gali UFC 291 w Salt Lake City. Posłuży ona za co-main event wydarzenia i najprawdopodobniej wyłoni przeciwnika do mistrzowskiego boju dla Jiriego Prochazki.

Alex Pereira był zawsze ogromnym zawodnikiem wagi średniej, na roztrenowaniu górując gabarytowo nad wieloma półciężkimi. Dwa tygodnie temu jego przyjaciel i trener Glover Teixeira zdradził, że Poatan waży prawie 105 kilogramów.
Trudno zatem dziwić się, że Jan Błachowicz nie wykluczy, że w oktagonie przewaga masy należeć będzie do Alexa Pereiry. Nie pozostawił co do tego wątpliwości w rozmowie z Arturem Mazurem w magazynie Klatka po Klatce.

– Nie zdziwiłbym się, gdyby w dniu walki Pereira był cięższy ode mnie – powiedział Jan. – Ale to dla mnie nie ma żadnego znaczenia, bo patrzę na to, ile ja będę ważył. W dniu walki chodzi mi o moją wagę, a nie o wagę mojego rywala. To mnie nie interesuje. Ale nie zdziwiłbym się, gdyby było kilo albo dwa cięższy ode mnie.

Celujący na ogół aby wnieść do oktagonu około 99 kilogramów Cieszyński Książę uważa natomiast, że Poatan w kategorii półciężkiej wcale nie musi odnajdywać się tak dobrze jak w średniej – nawet jeżeli regularnie trenuje z półciężkimi czy nawet ciężkimi.

– Czy to jest przepaść? – powiedział Polak o przejściu Brazylijczyka do 205 funtów. – To są jakby dwie różne historie. Mogę trenować z ciężkimi, ale w walce to jest inny timing, inne ruchy. Dwie różne rzeczy – sparing z ciężkim, a walka. Jeśli sparing już w twojej kategorii różni się od walk, to co dopiero sparing z kimś cięższym bądź lżejszym a później walka. Dwie różne historie. Jeden się w tym odnajdzie, a drugi nie. Mam nadzieję, że Pereira się nie odnajdzie. Zrobię wszystko, aby się nie odnalazł.

Cała rozmowa poniżej.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie z 3X ZAKŁADEM BEZ RYZYKA – DO 100, 200 i 300 ZŁ

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button