„Jakie rady przekazałbym Joannie?” – Dana White o bilansie 0-4 Jędrzejczyk w mistrzowskich walkach

Zasiadający za sterami UFC Dana White podsumował krwawą jatkę pomiędzy Weili Zhang i Joanną Jędrzejczyk podczas gali UFC 248.

Cały świat MMA był pod wielkim wrażeniem pojedynku o tytuł mistrzowski kategorii słomkowej pomiędzy Zhang Weili i Joanną Jędrzejczyk, który odbył się podczas gali UFC 248 w Las Vegas.

Po wyniszczającej wojnie Chinka obroniła po raz pierwszy złoto, zwyciężając niejednogłośną decyzją sędziowską.

Starcie z miejsca zostało ochrzczone mianem najlepszego w dziejach kobiecego MMA. Sternik UFC Dana White poszedł jednak o krok dalej.

– To jedna z najlepszych walk w ogóle, jakie kiedykolwiek widziałem – powiedział w rozmowie z TSN.ca. – Kropka. Tak. Po walce słyszałem, że wyprowadziły łącznie jakieś 800 uderzeń, po około 400 każda. Obie zawodniczki były nieprawdopodobnie odporne, ciągle szły do przodu. Obie ostro walczyły, żeby zdobyć pas. To jedna z najlepszych walk w historii.
Tylko jedną rundę – trzecią w stosunku 10-9 dla Joanny Jędrzejczyk – wszyscy sędziowie wypunktowali zgodnie. W każdej pozostałej jeden z nich miał inne zdanie.

Jak natomiast punktował pojedynek głównodowodzący UFC?

– Wiecie, jak bardzo czekałem na tę walkę i jak bardzo byłem nią pochłonięty – powiedział White, przyznając, że nie miał głowy, aby punktować pojedynek. – Gdy się zaczęła, kompletnie się pochłonąłem. Z tego jednak, co widziałem, obie odpowiadały ciosem za cios. Gdy jedna trafiła ciosem lub kopnięciem, druga robiła to samo. Obie rzuciły po 400 uderzeń. Niesamowita walka.

Dla polskiej zawodniczki porażka z Weili Zhang jest już czwartą z rzędu, jeśli brać pod uwagę mistrzowskie walki. Ostatnie zwycięstwo w pojedynku ze złotem na szali odniosła prawie trzy lata temu, rozbijając na pełnym dystansie Jessicę Andrade. Później przegrała dwukrotnie z Rose Namajunas, będąc też zmuszoną uznać wyższość Valentiny Shevchenko w jednorazowym występie w 125 funtach.W rozmowie z ESPN zapytany, czy ma jakąkolwiek radę dla olsztynianki, Dana White nie pozostawił jednak wątpliwości.

– Dla Joanny? – upewnił się. – Joanna ma 0-4, ale po walkach z najlepszymi na świecie, a teraz wzięła udział w walce roku. Nie mam żadnych rad dla Joanny Jędrzejczyk. Rób, co robiłaś do tej pory. Wyglądałaś dzisiaj niesamowicie. Jedna z najostrzejszych kobiet na świecie. Jeśli jesteś jej rywalem, lepiej bądź przygotowany i bądź w formie. Joanna jest niesamowita.
Z kim Weili Zhang zmierzy się w kolejnej obronie? Czy będzie to zwyciężczyni zaplanowanego na kwietniową galę UFC 249 rewanżu pomiędzy Rose Namajunas i Jessicą Andrade? Dana White nie udzielił jednoznacznej odpowiedzi w tym temacie, zaznaczając, że nigdy nie podejmuje takich decyzji na gorąco.

Cały wywiad z ESPN.com poniżej:

Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK i odbierz darmowy zakład 50 PLN

*****

„Zapomniałem, że jego przodkowie z Afryki byli wielkimi biegaczami” – Romero ruga Adesanyę, który „znieważył UFC”

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply