UFC

Jak świat ocenił walkę Gamrot vs. Turner – jak punktowali sędziowie, dziennikarze i fani? Jak wyglądały statystyki uderzeń?

Komplet statystycznych informacji na temat pojedynku Mateusza Gamrota z Jalinem Turnerem, który Polak wygrał niejednogłośną decyzją sędziowską podczas gali UFC 285.

Mateusz Gamrot pokonał podczas sobotniej gali UFC 285 Jalina Turnera niejednogłośną decyzją sędziów po wyrównanej walce. Jak wyglądała ona pod kątem punktacji i statystyk? Jak ocenili ją dziennikarze i fani?

Co ciekawe, w żadnej z rund sędziowie nie byli jednomyślni. Każdą z nich dwaj punktowali ją dla Polaka, jeden dla Amerykanina.

Fani na MMAdecisions.com w 69% wskazali na zwycięstwo Mateusza Gamrota, w 30% na Jalina Turnera. Oddano łącznie 270 głosów. Najwięcej z nich – 51,5% – wskazało na wiktorię Polaka w stosunku 29-28.

Najmniejsze wątpliwości wywołała runda trzecia – Polakowi przyznało ją prawie 90% głosujących. Drugą 53% fanów także wypunktowało dla Gamera, a pierwszą w 60% przyznano Tarantuli.

Spośród 26 dziennikarzy punktujących pojedynek aż 23 wskazało na wiktorię reprezentanta Czerwonego Smoka i American Top Team – spośród nich 7 wypunktowało walkę 30-27, a 16 w stosunku 29-28.

W każdej z rund Turner zadał więcej znaczących uderzeń. Jeśli wziąć pod uwagę wszystkie uderzenia – czyli także te w parterze oraz klinczu – Polak zanotował ich więcej w rundzie drugiej.

Gamer sfinalizował 4 obalenia na 12 podejść zapaśniczych – 2 w rundzie pierwszej i po jednym w rundach drugiej oraz trzeciej. Łącznie kontrolował rywala w klinczu i parterze przez prawie 7 minut pojedynku.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie z 3X ZAKŁADEM BEZ RYZYKA – DO 100, 200 i 300 ZŁ

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button