UFC

Jak Luke Rockhold może pokonać Paulo Costę? Co powinien zrobić Brazylijczyk? Israel Adesanya wyjaśnia i wskazuje faworyta!

Zasiadający na mistrzowskim tronie 185 funtów Israel Adesanya wziął pod lupę sobotnie starcie Luke’a Rockholda z Paulo Costą.
Kilka dni temu powracający do akcji po 3-letniej przerwie były mistrz wagi średniej UFC i Strikeforce Luke Rockhold stwierdził, że aby pokonać podczas sobotniej gali UFC 278 w Salt Lake City Paulo Costę musi być sobą i cieszyć się walką.

Jak drogę do zwycięstwa Amerykanina widzi rozdający od lat karty w 185 funtach Israel Adesanya? O tym Nigeryjczyk opowiedział w najnowszym nagraniu, jakie opublikował na You Tube.
– Luke powinien go obalić – ocenił Israel. – Luke, od raz idź w zapasy. Costa na początku jest jednak groźny. Jego biodra… Pamiętam to z Yoelem. To samo. Yoel próbował obalić Costę, a Costa miał nachwyt i po prostu go przerzucił i wrócił a nogi, a potem się jeszcze uśmiechnęli obaj.

– Jeśli jednak Luke zdoła pójść w zapasy, zdoła go zmęczyć, spompować te mięśnie… Luke, próbuj pójść w zapasy od pierwszego gongu. Rób to, co robiłem ja – kop go na kolana, przygotuj sobie trochę niskie kopnięcia, ale idź w zapasy od samego początku i zmęcz go. Zasiej w nim wątpliwości. Niech wie, że może zostać obalony albo że istnieje takie ryzyko.

Luke Rockhold nie ma wątpliwości, że wiktoria z Paulo Costą utoruje mu drogę do pojedynku o tytuł mistrzowski. O losach tego ostatniego zadecydują w listopadzie Israel Adesanya i Alex Pereira, którzy skrzyżują rękawice w ramach nowojorskiej gali UFC 281.Wydaje się natomiast, że potencjalna wiktoria Brazylijczyka mogłaby oznaczać natychmiastowy rewanż. Luke Rockhold zapowiedział jednak, że jeśli pokona Borrachinhę, nie weźmie żadnej innej walki poza mistrzowską.

Jak natomiast mający bardzo pozytywne wspomnienia z walki z Costą Adesanya ocenia szansę Brazylijczyka na pokonanie Rockholda?

– Costa musi robić swoje – ocenił. – Natrzeć ostro z ciosami, trafić go. Jeśli trafi go dobrze, prawdopodobnie pośle Luke’a na deski.

Na kogo zatem finalnie stawia Nigeryjczyk?
– Mając na uwadze przerwę, jaką sobie zrobił, miejmy nadzieję, że zregenerował mózg na tyle, na ile to możliwe – powiedział. – Moja głowa podpowiada mi Luke’a, więc stawiam na Luke’a.

Cały nagranie poniżej.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button