UFCWiadomości MMA

Jacare radzi Silvie, by nie brał walki z Belfortem

Brazylijski mag parteru stwierdził, że Silva powinien stoczyć przynajmniej jedną walkę, zanim zdecyduje się wejść do klatki z Belfortem. 

Prezydent największej organizacji MMA, Dana White, przyznał się do szykowanego na 2016 rok rewanżu pomiędzy powracającym z zawieszenia za stosowanie substancji dopingujących Andersonem Silvą a mającym na koncie nieudaną próbę przejęcia pasa mistrzowskiego dywizji średniej, Vitorem Belfortem.

Na temat planowanej walki wypowiedział się wirtuoz brazylijskiego jiu-jitsu, startujacy w tej samej kategorii wagowej jak wspomniani wyżej zawodnicy, Ronaldo Souza, znany również jako Jacare. Souza aktualnie przygotowuje się do pojedynku z Yoelem Romero, który ma się odbyć 12 grudnia na UFC 194 w Las Vegas. W przygotowaniach do tego trudnego zadania pomaga mu nie kto inny, a właśnie Anderson Silva.

Podczas media-day przed UFC 194, Aligator wyraził swoją opinię, zgodnie z którą Silva powinien stoczyć przynajmniej jedną walkę, zanim zdecyduje się stanąć naprzeciwko Belforta.

Wierzę, że wynik będzie ten sam. Anderson imponuje, ale w mojej opinii, jako przyjaciela i osoby, której pomaga się przygotować do walki, uważam, że powinien zawalczyć przed starciem z Belfortem. Dzięki temu złapie swój rytm. Belfort jest teraz w sztosie. Anderson spędził trochę czasu poza oktagonem, teraz miał problemy i znowu stracił rok, więc myślę, że najpierw powinien stoczyć walkę na odbudowanie.

Reprezentant X-Gym wyraził duże zadowolenie z faktu, że to właśnie Silva pomaga mu w przygotowaniach do grudniowej przeprawy z Romero, dzięki czemu Jacare dostał wiele cennych wskazówek i jest spokojny o przebieg swojej walki.

Bardzo mi pomógł. Ma ogromną wiedzę o MMA i nauczył mnie wielu rzeczy. Kilkukrotnie trenowałem z Andersonem, ale tym razem to on trenuje ze mną, co bardzo mnie cieszy. Mnóstwo się od niego nauczyłem. Gdy ktoś chce cię czegoś nauczyć, możesz to odczuć, a tym razem jest głodny jak nowicjusz. To bardzo mi zaimponowało. Dał mi kilka świetnych porad i możesz się założyć, że będę górą w tej walce.

Souza wierzy, że Anderson może jeszcze powrócić i odbudować swoje dziedzictwo, które zostało zniszczone przez Chrisa Weidmana.

Nie wiem, co dzieje się z tym gościem, ale jest energiczny jak dziecko. Wierzę, że może odzyskać to, co utracił po porażce i kontuzji.

Odpowiedź Aligatora na pytanie, czy Silva może zdobyć ponownie złoto w UFC, była błyskawiczna i jednoznaczna.

Tak, tak, tak. Na sto procent tak.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button