UFC

Israel Adesanya wskazał zwycięzcę sobotniego rewanżu Alexa Pereiry z Jirim Prochazką na UFC 303

Rozdający swego czasu karty w 185 funtach Israel Adesanya wytypował walkę wieczoru gali UFC 303 pomiędzy Alexem Pereirą i Jirim Prochazką.

Były mistrz wagi średniej UFC Israel Adesanya pozostaje konsekwentny i na wnioski oporny – po raz trzeci z rzędu wieszczy klęskę swojemu dobremu znajomemu Alexowi Pereirze.

W najnowszym nagraniu, jakie opublikował na swoim kanale YT, Izzy wziął pod lupę rewanżowe starcie Poatana z Jirim Prochazką, które zwieńczy sobotnią galę UFC 303 w Las Vegas.

– Podejście obu zawodników będzie teraz inne, bo obaj wiedzą, co może się wydarzyć – powiedział Israel. – Alex wie, że może zostać przewrócony i skontrolowany, Jiri wie, że może zostać znokautowany. Alex wie też jednak, że może zostać naruszony przez Jiriego.

– Będzie więcej ostrożności, wolniejsze tempo, bo obaj wchodzą w ostatniej chwili. Obaj są względnie przygotowani, ale to nie jest przygotowanie pod pięć rund.

Nigeryjczyk wróżył brazylijskiemu rębajle porażki w jego pierwszej konfrontacji z czeskim awanturnikiem oraz w ostatnim boju z Jamahalem Hillem.

– Jiri musi lepiej przygotowywać sobie skracanie dystansu – ocenił Adesanya. – Gdy go zranisz albo gdy wydaje ci się, że masz dobry moment, nie spiesz się. Wszystko przyjdzie z czasem.

– Alex też może go zaskoczyć. Jeśli Jiri go obali, Alex może zaskoczyć go jakimś nowym g*wnem w parterze, nad którym pracował.

Ostatecznie jednak Adesanya więcej szans na zwycięstwo daje Prochazce.

– Ktoś tutaj zginie – zawyrokował. – Będzie tutaj nastawienie pt. albo ja go skończę, albo on skończy mnie. Musisz mieć takie nastawienie, jeśli bierzesz walkę w ostatniej chwili na pięć rund. Wytrzymanie pięciu rund, gdy nie jesteś w pełni sprawny, to ciężki kawałek chleba. Cholernie ciężki! Musisz więc tam wejść z nastawieniem, że albo ty go ubijesz, albo on ciebie.

– Stawiam na Jiriego, bo jesteśmy wybrańcami. Uważam też jednak, że mógł wyciągnąć wnioski ze swoich błędów, bo ludzie nie rozumieją, że – i to też jest ciekawe – jeśli Jiri pokona Alexa, będziemy mieć triadę, trylogię. Nie będę jedynym gościem, który znokautował tego kolesia…

– Stawiam na Jiriego. Skończenie do trzeciej albo czwartej rundy.

Co ciekawe, zapytany podczas środowej konferencji prasowej przed UFC 303 o starcie Israela Adesanyi z Dricusem Du Plessisem, które odbędzie się podczas sierpniowej gali UFC 305 w Perth, Alex Pereira w roli wyraźnego faworyta wskazał Nigeryjczyka.

Poniżej analiza i typ na walkę Pereira vs. Prochazka 2.

Wszystkie walki UFC można obstawiać w Fortunie z 3X ZAKŁADEM BEZ RYZYKA – KAŻDY DO 100 ZŁ

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button