UFC

Israel Adesanya vs. Paulo Costa we wrześniu? Sparingpartner Nigeryjczyka powiedział o słowo za dużo?

Coraz więcej zgiełku medialnego towarzyszy od dawna planowanej mistrzowskiej potyczce w wadze średniej pomiędzy Israelem Adesanyą i Paulo Costą.

Od sierpnia ubiegłego roku, gdy po morderczej walce wypunktował Yoela Romero, niepokonany Paulo Costa, dla którego było to piąte zwycięstwo w oktagonie UFC, uznawany jest za pretendenta do pasa mistrzowskiego kategorii średniej.

Do walki Brazylijczyka z zasiadającym na mistrzowskim tronie Israelem Adesanyą miało dojść na początku 2020 roku, ale Borrachinha uszkodził bicepsa, będąc zmuszonym do wycofania się z występu. Jego miejsce zajął wówczas Yoel Romero, po fatalnej walce przegrywając z Nigeryjczykiem.

Sternik UFC Dana White jak mantrę powtarza jednak, że Paulo Costa ma zagwarantowany pojedynek z Israelem Adesanyą. Brazylijczyk garnie się do niego od dłuższego już czasu, nie szczędząc mistrzowi medialnych razów.

Tymczasem niespełna dwa tygodnie temu Dana White w rozmowie z The Schmo nie wykluczył, że zanim spotkają się w oktagonie, nigeryjsko-brazylijski duet stanie naprzeciwko siebie w roli trenerów w The Ultimate Fighter. Borrachinha wyraził pełną gotowość na taki scenariusz, ale Nigeryjczyk podchodzi do tematu z rezerwą.

Jednak w najnowszej odsłonie swojego podcastu komentator Joe Rogan zasugerował, że sprawa jest już przesądzona.

– Wracają z TUF-em – powiedział. – Paulo Costa i Israel Adesanya. Jasna cholera! I powiedz, że tego nie obejrzysz!

Z drugiej natomiast strony, kilka dni temu klubowy kolega Nigeryjczyka Brad Riddell udzielił wywiadu Combate TV, w którym stwierdził, że… Israel Adesanya powróci do oktagonu już za dwa miesiące!

– Wygląda na to, że będę walczył we wrześniu, razem z Israelem – powiedział Riddell. – Pojedziemy do Las Vegas.

Wydaje się natomiast, że jedno wyklucza drugie – jeśli rzeczywiście do walki Adesanyi miałoby dojść już we wrześniu, to nie ma możliwości, aby wcześniej zorganizować TUF z jego i Costy udziałem.

Jakby tych niejasności było mało, na wrześniową galę UFC 253 szykowane jest mistrzowskie starcie Khabiba Nurmagomedova z Justinem Gaethje. Czy Israel Adesanya przystałby na co-main event? A może na wrzesień Dana White i spółka szykują dwie numerowane gale UFC – jedną w Abu Zabi, drugą w Las Vegas?

Innymi słowy, póki co pytań nie brakuje – w przeciwieństwie do odpowiedzi.

Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK i odbierz cashback 200 PLN

*****

„200 tysięcy w górę” – Jan Błachowicz o możliwym wzięciu kolejnej niemistrzowskiej walki

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button