UFC

Islam Makhachev zdradził skład narożnika na UFC 284 oraz najważniejszą wskazówkę, jakiej udzielił mu Khabib Nurmagomedov

Mistrz wagi lekkiej UFC Islam Makhachev ujawnił, kto stanie w jego narożniku na walkę z Alexandrem Volkanovskim.
W sobotę 11 lutego Islam Makhachev stanie do pierwszej obrony tytułu mistrzowskiego kategorii lekkiej, w ramach gali UFC 284 w Perth krzyżując rękawice z rozdającym karty w wadze piórkowej Alexandrem Volkanovskim.

Będzie to dla Dagestańczyka trzeci pojedynek w oktagonie UFC, w którym w jego narożniku zabraknie Khabiba Nurmagomedova. Wcześniej Dagestański Orzeł nie towarzyszył swojemu kompanowi w starciach z Armanem Tsarukyanem i Davim Ramosem, obu wygranych przez Islama Makhacheva jednogłośnymi decyzjami sędziowskimi.
Kto zatem w Perth stanie w narożniku Makhacheva? O to zapytano mistrza w rozmowie z Match TV.

– Będę miał Javiera Mendeza, naszego głównego trenera w Machaczkale, Magomeda Bagandova, który stał też w moim narożniku w ostatniej walce – powiedział. – Będzie też mój brat Muslim, który zawsze jest ze mną, oraz Asadulla Emiragaev.

Wspomniany Asadulla Emiragaev to przyjaciel Khabiba Nurmagomedova z dzieciństwa, który regularnie podróżuje z dagestańską ekipą. Zrobiło się o nim głośno, gdy podczas bijatyki po zwycięstwie Dagestańczyka z Conorem McGregorem wpadł do oktagonu i zdzielił Irlandczyka ciosami.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie z 3X ZAKŁADEM BEZ RYZYKA – DO 100, 200 i 300 ZŁ

Islam powiedział też, że nie zamierza komunikować się z Khabibem w przerwach między rundami. Podkreślił natomiast, że codziennie z byłym mistrzem rozmawia, a Javier Mendez przesyła mu nagrania ze sparingów, aby Dagestański Orzeł zawsze był na bieżąco.

Makhachev podzielił się też ważną na okoliczność starcia z Volkanovskim wskazówką, jaką przekazał mu Nurmagomedov.– Także przy okazji poprzednich walk mówił mi, że jak skrócę dystans, muszę natychmiast działać – powiedział Islam. – Nie mogę tam stać, bo rywale są groźni pod kątem łokci i kolan.

– To samo tyczy się nadchodzącej walki. Volkanovski ma nisko osadzony środek ciężkości, więc jeśli mam coś do wykonania w krótkim dystansie, muszę działać bardzo szybko. Nie mogę tam stać bez celu.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie z 3X ZAKŁADEM BEZ RYZYKA – DO 100, 200 i 300 ZŁ

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button