UFC

Islam Makhachev ujawnia rywali i terminy na trzy następne walki! Na pierwszy ogień Justin Gaethje!

Rozdający karty w kategorii lekkiej UFC Islam Makhachev ujawnił swój szczegółowy plan startów na najbliższe 13 miesięcy.
Mistrz kategorii lekkiej UFC Islam Makhachev ogłosił swoje najbliższe plany, wskazując kolejnych pretendentów do swojego tronu.

Kilka dni temu sternik UFC Dana White ogłosił dwa intrygujące zestawienia w czołówce kategorii lekkiej. O ile jednak trudno dopatrzyć się mistrzowskich sznytów w konfrontacji Dustina Poiriera z Benoitem Saint-Denisem, to zupełnie inaczej rzecz ma się z zaplanowanym na jubileuszową galę UFC 300 starciem Charlesa Oliveiry z Armanem Tsarukyanem. To zostało oficjalnie namaszczone na eliminator do walki o pas ze wspomnianym Islamem Makhachevem, która – jak zapowiedział Dana White – jest planowana na lato.
Co ciekawe, sternik UFC stwierdził, że Dagestańczyk boryka się z problemami zdrowotnymi, w ten sposób wyjaśniając zestawienie Brazylijczyka – wyniesionego już wcześniej medialnie na pretendenta – z Ormianinem. Słowa White’a były o tyle zaskakujące, że Makhachev od kilku dobrych tygodni harcował w mediach jak zły, dążąc do występu podczas marcowej gali UFC 299 w Miami.

Tak czy inaczej, wygląda na to, że dagestański mistrz jest już pogodzony z tym, że do akcji przed rozpoczynającym się w marcu ramadanem nie wróci. W środę na platformie X Islam Makhachev przedstawił swój rozkład jazdy na następny rok, wskazując dwóch przeciwników, z którymi zamierza stanąć do trzeciej i czwartej obrony tronu.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie z 3X ZAKŁADEM BEZ RYZYKA – KAŻDY PO 100 ZŁ

– 8 czerwca, gala PPV UFC z Gaethje, listopad UFC MSG z wygranym Oliveira/Arman, luty 2025 z kimkolwiek – napisał.

Dagestańczyk od dłuższego czasu nie ukrywał, że skoro kolejny pojedynek ma stoczyć w 155 funtach – bo marzy mu się pas wagi półśredniej – to chciałby zmierzyć się z Justinem Gaethje, uznając Amerykanina za znacznie ciekawszego rywala od Charlesa Oliveiry, którego już w dominującym stylu pokonał.

Jeśli rzeczywiście Makhachev powróci do akcji 8 czerwca, niewykluczone, że to właśnie Highlight będzie jego rywalem. W takim bowiem scenariuszu zwycięzca walki Oliveiry z Tsarukyanem miałby niespełna dwa miesiące na przygotowania i powrót do oktagonu.Pytanie natomiast, czy dla Justina Gaethje nie jest jednak szykowana walka z Maxem Hollowayem na okoliczność jubileuszowej gali UFC 300? Takowa mogłoby – choć podobnie jak potyczka Oliveiry z Tsarukyanem, nie musiałaby – wykluczyć go ze startu w czerwcu.

This poll has ended (since 3 days).

Czy Islam Makhachev utrzyma pas w 2024 roku?

Tak
76.35%
Nie
23.65%

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie z 3X ZAKŁADEM BEZ RYZYKA – KAŻDY PO 100 ZŁ

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button