UFC

Islam Makhachev rzuca wyzwanie innemu świetnemu grapplerowi

Doskonały dagestański grappler Islam Makhachev zaprosił do oktagonowego tańca innego specjalistę od walki w parterze, Oliviera Aubina-Merciera.

Jeden z najlepiej rokujących zawodników w kategorii lekkiej, a przy okazji jeden z najlepszych grapplerów, wieloletni sparingpartner Khabiba Nurmagomedova, Islam Makhachev wyraża pełną gotowość do powrotu do oktagonu – i nawet ma już na oku konkretne nazwisko.

Rozpędzony serią trzech wiktorii Dagestańczyk chętnie poszedłby w bój z mogącym pochwalić się identyczną passą Olivierem Aubinem-Mercierem.

Olivier, potrzebujesz walki, a ja jestem gotowy – walczmy.

Kanadyjczyk nieprzypadkowo znalazł się na celowniku Makhacheva – rzecz bowiem w tym, że miał powrócić do oktagonu w zeszłym tygodniu podczas gali UFC on FOX 28, ale jego niedoszły rywal Gilbert Burns nie został dopuszczony do występu z powodów zdrowotnych, ostatecznie będąc zestawionym z Lando Vannatą na kwietniowej UFC on FOX 29.
Aubin-Mercier póki co nie odpowiedział na propozycję walki ze strony Makhacheva, ale najnowszy wpis Nurmagomedova może sugerować, że jego kompan ma już zagwarantowane kolejne starcie.

https://www.instagram.com/p/BfwdkSPlWE4/

Treningi z moim bratem Islamem są zawsze ciężkie.
Już niebawem raz jeszcze da świetny występ w oktagonie UFC.

Czy zatem dagestańsko-kanadyjski duet kapitalnych – ale bardzo różnych stylistycznie – grapplerów pójdzie wkrótce w oktagonowe tany?

*****

Analizy KSW 42 – Narkun czy Khalidov? Byk czy matador?

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button