Islam Makhachev reaguje na zwycięstwo Khabiba Nurmagomedova, kontynuuje w Las Vegas przygotowania do walki z RDA

Islam Makhachev rozpoczął w Stanach Zjednoczonych przygotowania do pierwszej w karierze walki wieczoru, jaką za nieco ponad dwa tygodnie stoczy z Rafaelem dos Anjosem.

Nie rozmijał się w rzeczywistością Khabib Nurmagomedov, gdy w zeszłym tygodniu zapowiadał, że UFC szykuje coś dużego dla jego przyjaciela i klubowego kolegi Islama Makhacheva, który nie wystąpił podczas gali UFC 254 w Abu Zabi z powodu zakażenia koronawirusem, jakiego nabawił się jego niedoszły rywal Rafael dos Anjos.

I rzeczywiście! Kilka dni temu portal MMADNA.nl doniósł, iż organizatorzy powrócili do zestawienia Makhacheva z dos Anjosem, ale w nowej oprawie – ich starcie uświetni bowiem zaplanowaną na 14 listopada galę UFC Fight Night w Las Vegas. Z tego też powodu Dagestańczyk natychmiast – jeszcze przed galą UFC 254 – wyleciał do Las Vegas. Dlatego nie pojawił się w narożniku Dagestańskiego Orła w starciu z Justinem Gaethje. Oglądał jednak walkę, mocno ją zresztą przeżywając…

Obecnie Islam Makhachev szlifuje formę w Instytucie Sportowym UFC w Las Vegas. Odwiedza też trenera Raya Sefo. Razem z nim do Stanów Zjednoczonych zawitali Movlid Khaybulaev, Gadzhi Rabadanov i Timur Valiev. Niewykluczone, że w narożniku przyjaciela stanie też Khabib Nurmagomedov.




Zapowiedź, wstępną analizę, przewidywane kursy bukmacherskie oraz wstępny typ walki Islama Makhacheva z Rafelem dos Anjosem przedstawiliśmy tutaj.

Jak natomiast szanse obu zawodników zmienia 5-rundowy dystans? Otóż, wydaje się, że jest on korzystny dla Brazylijczyka. Aż pięć spośród sześciu ostatnich występów Brazylijczyka było zaplanowanych na 25 minut. Łącznie do 5-rundowych walk podchodził już w UFC aż dziesięć razy, podczas gdy dla Dagestańczyka będzie to debiut na dystansie 25 minut.

Rozpiska UFC FN

Walka wieczoru

155 lbs: Islam Makhachev (18-1) vs. Rafael dos Anjos (29-13)

Pozostałe

185 lbs: Antonio Arroyo (9-3) vs. Eryk Anders (13-5)
170 lbs: Bryan Barberena (15-7) vs. Daniel Rodriguez (13-1)
135 lbs: Louis Smolka (16-7) vs. Jose Alberto Quinonez (8-4)
115 lbs: Kay Hansen (7-3) vs. Cory McKenna (5-1)
115 lbs: Livinha Souza (14-2) vs. Kanako Murarta (11-1)
185 lbs: Julian Marquez (7-2) vs. Saparbeg Safarov (9-3)
115 lbs: Ashley Yoder (7-6) vs. Miranda Granger (7-1)
125 lbs: Jeff Molina (8-2) vs. Zarrukh Adashev (3-2)
265 lbs: Dontale Mayes (7-4) vs. Roque Martinez (15-6-2)
170 lbs: Alex Morono (17-6) vs. Rhys McKee (10-3-1)
135 lbs: Tony Gravely (19-6) vs. Geraldo de Freitas (12-5)

*****

Koszulki Lowking.pl dostępne w sprzedaży!

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply