UFC

Islam Makhachev odpowiedział na wyzwanie Dustina Poiriera – jest reakcja Mateusza Gamrota!

Mateusz Gamrot odpowiedział na wpis Islama Makhacheva, który z kolei odniósł się do wyzwania do rewanżu ze strony Dustin Poiriera.

Mateusz Gamrot odpowiedział na wpis mistrza wagi lekkiej UFC Islama Makhacheva, wyrażając pełną gotowość na walkę.

Wszystko zaczęło się od… Dustina Poiriera. W poniedziałek Amerykanin obwieścił w mediach społecznościowych, że jednak rękawic na kołku zawieszać nie zamierza. Chce stoczyć jeszcze jedną walkę.

Na celowniku Diamenta znaleźli się dwaj zawodnicy – Conor McGregor oraz właśnie Islam Makhachev. Luizjańczyk zaproponował dagestańskiemu mistrzowi rewanż, jeśli do walki zdolny – z powodu zawieszenia – nie będzie Arman Tsarukyan. Makhachev szybko jednak bitewne zaloty Amerykanina odrzucił.

– Nie, dziękuję – napisał.

Oba zawodnicy zmierzyli się ledwie miesiąc temu. Islam Makhachev pokonał Dustina Poiriera przez podanie w rundzie piątej, choć Amerykanin zmusił go do nie lada wysiłku.

Po przytoczonym wyżej wpisie na Dagestańczyka spadła krytyka. Pojawiły się opinie, wedle których obawia się on rewanżu z Poirierem. Makhachev szybko zareagował, wyjaśniając, jak się sprawy mają

– Potrzebuję nowego celu – napisał.

W tym momencie do gry wszedł wspomniany Mateusz Gamrot. We wtorek rano polski zawodnik zgłosił swoją gotowość na konfrontację z dagestańskim mistrzem, sugerując starcie zapaśnicze.

W przeszłości Gamer garnął się już do walki z Islamem Makhachevem, ale ten twierdził, że Polak musi odnieść jeszcze jakieś zwycięstwa.

Obecnie reprezentant American Top Team i Czerwonego Smoka może pochwalić się serią trzech wygranych i siedmiu w ostatnich ośmiu pojedynkach. Jedynej porażki Polak w tym okresie doznał z rąk Beneila Dariusha – było to kluczowe starcie, przed którym dagestańska ekipa wróżyła mu titleshot.

Islam nie odpowiedział póki co na wpis Mateusza. Wydaje się, że Arman Tsarukyan jednak będzie dostępny, bo jeśli pójdzie na układ ze Stanową Komisją Sportową w Nevadzie, jego 9-miesięczne zawieszenie zostanie skrócone do 6 miesięcy – a to oznacza, że będzie gotowy na październikową galę w Abu Zabi.

Mateusz Gamrot zdradził w poniedziałek, że coś ruszyło w temacie jego kolejnej walki. Nie ujawnił natomiast szczegółów. Wedle medialnych spekulacji, rywalem polskiego zawodnika mogą być Dan Hooker, przenoszący się do wagi lekkiej Brian Ortega lub ponownie Rafael Fiziev.

Wszystkie walki UFC można obstawiać w Fortunie z 3X ZAKŁADEM BEZ RYZYKA – KAŻDY DO 100 ZŁ

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button