UFC

Islam Makhachev lepszym zapaśnikiem od Khabiba Nurmagomedova? Tako rzecze trener Charlesa Oliveiry!

Trener zapasów Charlesa Oliveiry wyjaśnił, dlaczego umiejętności zapaśnicze Islama Makhacheva ceni wyżej niż Khabiba Nurmagomedova.
Trener Charlesa Oliveiry Alireza Noei ma pełne ręce roboty przed październikową galą UFC 280. Wszystko dlatego że zajmuje się zapasami Do Bronxa, którego w Abu Zabi czeka najpoważniejsze prawdopodobnie zapaśnicze wyzwanie w karierze w osobie Islama Makhacheva.

Brazylijski trener w pełni zdaje sobie z tego sprawę, nie pozostawiając co do tego wątpliwości w najnowszym wywiadzie, jakiego udzielił kanałowi PVT na YT.
– Rosyjskie zapasy w 80% pochodzą z Dagestanu – powiedział (za Middle Easy. – Japońskie zapasy, nazywane Judo, także są praktykowane w Dagestanie. Mają tam mistrzów świata, mistrzów olimpijskich, zapaśników. Wszyscy w Dagestanie znają zapasy. Dla przykładu, tutaj w Brazylii prawie połowa ludzi zna zapasy, ale w Dagestanie to prawie 100% – dziewczyny, kobiety, mężczyźni, wszyscy znają zapasy. Nawet ci, którzy nie znają zapasów, potrafią wymienić co najmniej dwóch, trzech trenerów zapaśniczych. Dagestan to kolebka zapasów.

– Przeciwnik Charlesa, Islam Makhachev, jest bardzo mocny w zapasach. Uważam, że nawet lepszy od Khabiba, który jest kolejnym sportowcem z Dagestanu. (Islam) jest z całą pewnością lepszy, bo jest zapaśnikiem – a Khabib nie. Khabib to zawodnik Sambo. Islam też trenował Sambo, ale jest przede wszystkim zapaśnikiem, a dopiero na drugim miejscu zawodnikiem Sambo, a potem zawodnikiem MMA.

– Pracujemy nad wszystkimi technikami, ale naprawdę nie sądzę, aby Islam był w stanie go obalić. Jeśli przewróci Charlesa, nie będzie mu łatwo go ustabilizować, jak czynił to z innymi rywalami, z którymi walczył. Charles podda go w drugiej rundzie albo wygra decyzją.Skuteczność obrony obaleń Charlesa Oliveiry wynosi niezachwycające 57%, ale Brazylijczyk nie zawsze próbuje za wszelką cenę utrzymywać walkę na nogach – jako rekordzista UFC w liczbie poddań posiada wiele zaufania do swojego bajecznego jiu-jitsu i walki z pleców.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button