UFC

Islam Makhachev apeluje do UFC i USADA – chce, aby wyciągnięto konsekwencje wobec Dana Hookera!

Obroniwszy tytuł mistrzowski wagi lekkiej, Islam Makhachev przypuścił kontrofensywę w medialnych bojach o swoje imię.
Wygląda na to, że mistrz wagi lekkiej UFC Islam Makhachev od obrony powoli przechodzi do ofensywy. Dagestańczyk chciałby, aby oskarżający go o skorzystanie z kroplówki przed galą UFC 284 zawodnicy ponieśli konsekwencje.

Wszystko zaczęło się w poniedziałek, gdy Dan Hooker wprost zarzucił Islamowi Makhachevowi dożylne nawadnianie, określając go mianem „oszusta”. W międzyczasie głos w temacie zabrali też między innymi Alexander Volkanovski, jego trenerzy, menadżerowie Dagestańczyka, Amerykańska Agencja Antydopingowa czy australijska Komisja Sportowa, która nadzorowała galę. Więcej – tutaj.
Podczas spotkania z władzami Dagestanu Islam Makhachev został ponownie zapytany o oskarżenia pod swoim adresem – i tym razem przeszedł do kontrofensywy.

– Żadna oficjalna instytucja niczego mi nie zarzuciła – podkreślił. – Ani UFC, ani USADA. Jedynie kilku zgorzkniałych gości z ekipy Volkanovskiego rzuciło oskarżenia bez żadnego dowodu.

– UFC i komisja sportowa powinny się tym zająć i ukarać tych, którzy rzucają takimi oskarżeniami bez pokrycia.

Zapytany wprost, czy stosował kroplówkę, Makhachev stanowczo zaprzeczył.

– Nie mogę stosować kroplówek, bo są zabronione – powiedział. – Nie robię takich rzeczy.Póki co ostatnią odsłoną zamieszania jest oświadczenie wspomnianej Komisji, która sprawowała nadzór nad galą. Poinformowano w nim, że póki co Komisja nie prowadzi żadnego śledztwa w temacie potencjalnego naruszenia zasad przez Makhacheva, bo nie otrzymała żadnego zgłoszenia czy skargi w temacie.

Dagestańczyk planuje powrócić do oktagonu po ramadanie. Nie ma żadnych preferencji w temacie kolejnego przeciwnika – zapowiedział, że wyjdzie do każdego, kogo postawią przed nim matchmakerzy UFC.

Cała rozmowa poniżej.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie z 3X ZAKŁADEM BEZ RYZYKA – DO 100, 200 i 300 ZŁ

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button