Ion Cutelaba poturbował i porozbijał Devina Clarka

Ion Cutelaba poturbował na pełnym dystansie Devina Clarka podczas gali w Las Vegas.

W co-main evencie gali UFC Fight Night w Las Vegas Ion Cutelaba (16-6-1) zdominował zapaśniczo i parterowo Devina Clarka (12-6).
Clark błyskawicznie poszukał obalenia, ale Cutelaba natychmiast wrócił na nogi przy ogrodzeniu. Z czasem zerwał też klincz i walka przeniosła się na środek oktagonu. Tam Mołdawianin wywierał presję, ale to Clark był aktywniejszy, trafiając kilkoma niskimi kopnięciami.

Wszystko to jednak do czasu, bo w końcu taktycznie nastawiony Cutelaba posłał go na deski długim prawym, rzucając się następnie do ostrych ataków – i się zaczęło piekło Amerykanina…
Cutelaba przez dobre dwie minuty terroryzował Clarka przy ogrodzeniu, mocno go rozbijając. Amerykanin wrócił kilka razy na nogi, ale był ponownie przewracany. W końcówce Mołdawianin zdzielił go jeszcze ciężkimi łokciami z dosiadu. Wydawało się, że Amerykanin może nie wyjść do rundy drugiej, ale jednak zebrawszy siły w przerwie, wyszedł.

Po serii wymian na otwarcie drugiej rundy – Clark podkręcił tempo, próbując śmielszych ataków, choć niewiele robił sobie z tego Cutelaba – Mołdawianin obalił Amerykanina. Trafił do dosiadu, atakując z góry łokciami. Jednak w końcu przesunął się zbyt wysoko w poszukiwaniu wykluczenia ręki rywala i stracił pozycję. Do końca rundy kontrolował jednak Clarka w klinczu przy ogrodzeniu.W trzeciej rundzie Clark rozpoczął agresywnie, zdając sobie sprawę, że na kartach sędziowskich walki tej nie wygra, ale to Cutelaba prezentował się lepiej, notując dwa obalenia. Przedarł się nawet w pewnym momencie do dosiadu, szukając łokci, ale Clark nieźle bronił się gardą. Ba! W końcówce Amerykanin zerwał się na nogi, rozpuszczając ręce. Znalazł się nawet w pewnym momencie na górze, ale w ostatnich sekundach Mołdawianin wrócił na nogi.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Sędziowie byli jednogłośni, choć każdy z nich punktował inaczej – 30-26, 29-27, 29-26. Wszyscy oczywiście na konto Iona Cutelaby.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply