Contender SeriesUFC

Imitował Jana Błachowicza dla Alexa Pereiry, wywalczył kontrakt z UFC: „Nie ma takiej cholernej możliwości, żebym nie dał ci kontraktu!”

Rodolfo Bellato, który pomagał Alexowi Pereirze w przygotowaniach do walki z Janem Błachowiczem, zasilił szeregi organizacji UFC.
We wtorek w Las Vegas odbyła się gala Contender Series, którą zwieńczyło starcie byłego mistrza wagi półciężkiej LFA Rodolfo Bellato (11-2) z niepokonanym wcześniej Murtazem Talhą (6-1). Starcie to okazało się bardzo dobrym widowiskiem, pełnym srogich wymian w klinczu.

W pierwszej odsłonie Brazylijczyk dobrze pracował niskimi kopnięciami oraz ciosami prostymi, ale reprezentujący Bahrajn Dagestańczyk odpłacał mu się ostrymi, krótkimi szarżami oraz przede wszystkim skuteczną pracą w klinczu, gdzie raził rywala krótkimi podbródkami i sierpami oraz łokciami.
Trator podkręcił tempo w drugiej rundzie, kolejnymi atomowym lowkingami wykluczając lewą nogę Dagestańczyka. Chętnie wpadał w klincz, gdzie niemiłosiernie obijał Talhę potężnymi kolanami na korpus i głowę, hakami na korpus, łokciami. Dagestańczyk chował się za podwójną gardą, tu i ówdzie odpalając bomby – i niektóre z nich dochodziły celu, ale Bellato nie zwalniał. Porozbijawszy okrutnie Dagestańczyka i świetnie wybroniwszy się przed kilkoma desperackimi próbami sprowadzeń, Brazylijczyk ubił wymęczonego rywala uderzeniami z góry.

– Mocno trenowałem te niskie kopnięcia – powiedział po walce uradowany Trator. – Gdy przyjechałem do Stanów Zjednoczonych na obóz Poatana, dużo trenowałem te kopnięcia. Poatan nauczył mnie tych kopnięć. Moje Muay Thai mocno się poprawiło. Ciężko trenowałem. Muszę tu być!

Formalnością było zaproponowanie Brazylijczykowi kontraktu z UFC, co szef organizacji Dana White ogłosił po gali.

– Dzieciak ma 27 lat, wygląda jak ciężki, ma kondycję jak średni i ciągle nacierał – powiedział. – Był ponadto wyraźnym underdogiem. Nawet na moment nie przestawał atakować, nie przestawał nacierać, nie ustawał w próbach zakończenia walki. Ma też świetną szczękę, bo przyjął dzisiaj kilka bomb.– Nie ma takiej cholernej możliwości, żebym nie dał ci kontraktu, kolego. A poza tym jesteś z Brazylii, a potrzebujemy Brazylijczyków. Chodź tutaj, jesteś w UFC!

Dla Rodolfo Bellato było to drugie podejście do UFC. We wrześniu ubiegłego roku w ramach gali Contender Series przegrał przez nokaut w drugiej rundzie z Vitorem Petrino. Odniósłszy później dwa zwycięstwa pod sztandarem LFA, zapracował na kolejną szansę, którą tym razem wykorzystał.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie z 3X ZAKŁADEM BEZ RYZYKA – DO 100, 200 i 300 ZŁ

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button