UFC

Ilia Topuria ocieka pewnością siebie! Zapowiada Bryce’owi Mitchellowi ciężki nokaut! „Oczywiście, że walka nie będzie toczyła się w parterze!”

Ilia Topuria nie ma wątpliwości, że w sobotę zada Bryce’owi Mitchellowi pierwszą zawodową porażkę.

Po krótkiej marcowej przygodzie z wagą lekką – brutalnie rozprawił się z Jaiem HerbertemIlia Topuria powraca do 145 funtów. Podczas sobotniej gali UFC 282 w Las Vegas mogący pochwalić się nieskazitelnym bilansem Gruzin skrzyżuje rękawice z Brycem Mitchellem.

– Gdy dowiedziałem się, że dają mi niepokonanego rywala, nie brakowało mi oczywiście motywacji – powiedział Topuria podczas konferencji prasowej przed galą. – Ktoś straci nieskazitelny bilans. Nie będę to ja.

– Oczywiście nieprzypadkowo (Bryce) jest niepokonany. Podobnie jak ja. Posiada dobre umiejętności grapplerskie. Są naprawdę dobre, ale moje są jeszcze lepsze.

Mający na koncie cztery zwycięstwa w oktagonie 25-latek stwierdził, że najmocniej podrasował w ostatnich latach swoje umiejętności kickbokserskie. Zamierza udowodnić to w starciu z Amerykaninem.

– Oczywiście, że walka nie będzie toczyła się w parterze, bo nie będzie w stanie mnie obalić – zapowiedział. – Będę bił się z nim w stójce, bo tam jestem od niego o wiele lepszy. W sobotni wieczór zgaszę mu światło.

El Matador przyznał, że nie był pod wielkim wrażeniem ostatniej wiktorii Amerykanina – tj. zapaśniczej demolki, jaką zafundował Edsonowi Barbozie.

– Jego ostatnim rywalem był Edson Barboza, a to uderzacz – stwierdził. – Zawsze gdy mierzy się z grapplerami, cierpi. Z Khabibem na przykład. Nie byłem więc zaskoczony jego walką z Brycem Mitchellem.

– Wychowałem się na parterze. Wywodzę się z BJJ i zapasów. Nie zaskoczy mnie więc niczym, co wniesie do oktagonu w sobotę. Wiem, jak to się potoczy. Wiem, że ułożę go do snu i myślę, że on też jest tego świadom.

Cała rozmowa z Ilią Topurią poniżej.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button