UFC

Ilia Topuria honorowo rozpocznie niedzielny mecz na Santiago Bernabeu, zdradził, komu bardziej kibicuje – Realowi Madryt czy Valencii CF

Opromieniony efektowną wiktorią nad Alexandrem Volkanovskim Ilia Topuria rozpoczął zwycięską trasę po Hiszpanii.
Nowy mistrz kategorii piórkowej UFC Ilia Topuria powrócił do Hiszpanii po efektownym zwycięstwie nad Alexandrem Volkanovskim podczas sobotniej gali UFC 298 w Anaheim..

Podczas konferencji prasowej, jaką z okazji jego przybycia zorganizowano, El Matador ogłosił, że w najbliższą niedziele będzie honorowym gościem podczas meczu Realu Madryt z Sevillą FC na Santiago Bernabeu. To jednak nie wszystko, bo nieukrywający od dawna sympatii względem Królewskich El Matador zdradził, że rozpocznie zawody na murawie od symbolicznego pierwszego podania.
Ilia Topuria reprezentuje dwa kraje – Gruzję i Hiszpanię. Urodzony w Niemczech, do Hiszpanii wraz z rodzicami wyjechał w wieku 15 lat. Od tego czasu mieszka w Alicante.

Po zwycięstwie na oficjalnym profilu Realu Madryt na Instagramie – obserwowanym przez ponad 150 milionów fanów – pojawił się wpis z gratulacjami dla zawodnika. Co ciekawe, podobny opublikowała u siebie Valencia CF.

El Matador został zresztą zapytany właśnie także o wpis Valencii.

– Komu kibicuję? – powiedział. – Nie chcę nikogo urazić, ale drużyną, która najlepiej reprezentuje wartości Hiszpanii, jest Real Madryt. Najbliżej mi do wartości Realu Madryt, więc…

Topuria potwierdził, że zrobi wszystko, aby do pierwszej obrony pasa mistrzowskiego doszło właśnie na Santiago Bernabeu w Madrycie.

W najbliższych dniach Ilia Topuria spotka się też między innymi z prezesem Królewskich Florentino Perezem oraz Jose Luisem Martinezem Almeidą, alkadem Madrytu.

27-latek przyznał natomiast, że liczył też, iż mistrzostwa UFC pogratuluje mu premier Hiszpanii Pedro Sanchez. Tak się jednak nie stało.– Boli mnie, że nie pogratulował mi lider naszego kraju – powiedział Ilia. – To jednak nie wpływa na moją miłość do kraju. Nie mam urazy.

El Matador został pierwszym hiszpańskim i gruzińskim mistrzem UFC.

Wszystkie walki UFC można obstawiać w Fortunie z 3X ZAKŁADEM BEZ RYZYKA – KAŻDY DO 100 ZŁ

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button