Idzie nowe? Dwaj nowi zawodnicy w Top 15 rankingu wagi lekkiej UFC!

Dwaj rozpędzeni seriami pięciu zwycięstw zawodnicy zadebiutowali w Top 15 rankingu kategorii lekkiej UFC.

W najnowszym notowaniu rankingów UFC doszło do sporej rotacji w klasyfikacji kategorii lekkiej.

Z Top 15 pożegnali się Carlos Diego Ferreira i Brad Riddell. Brazylijczyk przegrał trzy ostatnie walki, w glorii zwycięzcy nie będąc widziany od 2,5 lat. Nowozelandczyk na tarczy skończył dwie ostatnie potyczki. I to właśnie jego ostatni pogromca, Jalin Turner, z którym podczas sobotniej gali UFC 276 w Las Vegas przegrał przez szybkie poddanie, jest jednym z nowych zawodników w Top 15. Rozpędzone serią pięciu zwycięstw – wszystkimi przed czasem – Amerykanin trafił na 14. pozycję.

Drugim nowym zawodnikiem w klasyfikacji jest Damir Ismagulov. Kilka tygodni temu Kazach pokonał niejednogłośnie Gurama Kutateladze, szlifując swój bilans pod sztandarem amerykańskiego giganta do 5-0.

Mateusz Gamrot nadal okupuje 8. miejsce w rankingu.

Do jeszcze większych przetasowań doszło w 185 funtach, gdzie na 6. miejscu zadebiutował Alex Pereira, który w sobotę znokautował Seana Stricklanda. W czołowej piętnastce pojawił się też Dricus Du Plessis, również rozpędzony trzema wiktoriami.

Do roszad doszło także w rankingu P4P, ale pomimo świetnego sobotniego występu – rozbił na pełnym dystansie Maxa HollowayaAlexander Volkanovski nie zdetronizował mistrza wagi półśredniej Kamaru Usmana.

Zaktualizowane rankingi wszystkich kategorii wagowych UFC znaleźć można tutaj.