UFCWiadomości MMA

Holloway o BJ Pennie: „Powiedział, że dla UFC na Hawajach powróciłby do oktagonu”

Czy jeśli planowana od dawna ofensywa UFC na Hawajach dojdzie do skutku, będziemy świadkami powrotu BJ Penna? Max Holloway twierdzi, że tak.

Największa organizacja świata od dawien dawna snuje plany odnośnie organizacji jednej z gal na Hawajach. Jednak w przeszłości Dana White dosyć sceptycznie wypowiadał się o tym pomyśle. Według szefa UFC problemy pogodowe mogłyby znacznie utrudnić, o ile nawet nie uniemożliwić, zrobienie tam eventu. Trudno nie przyznać mu racji, uwzględniając specyfikę 50-tysięcznego Aloha Stadium, które nie jest zadaszone.

Od pewnego czasu Max Holloway (14-3), perspektywiczny zawodnik pochodzący właśnie z Hawajów, usiłuje medialnie lobbować za organizacją gali na swoim podwórku. 23-letni fighter twierdzi nawet, iż takie wydarzenie skłoniłoby do powrotu z emerytury lokalną gwiazdę, legendę MMA, BJ Penna (16-10-2). Podczas sesji Q&A Holloway podzielił się z fanami swoją wiedzą:

Słyszałem, jak Dana White wypowiadał się odnośnie UFC: Hawaii, powiedział, że gala mieści się w jego planach i musiałby jedynie poradzić sobie z kilkoma trudnościami. BJ Penn mówił, że jeśli UFC kiedykolwiek zawita na Hawaje, przerwie emeryturę, by dać ostatni występ. Być może wasze życzenia się spełnią i niedługo zobaczycie legendę w akcji.

Reprezentant Hawaii Elite MMA zastanawiał się także, w jakiej kategorii wagowej powinien bić się The Prodigy:

Myślę, że powinien walczyć w swojej naturalnej wadze, w kategorii do 155 funtów. Fakt, iż jest w stanie zbijać wagę, nie oznacza jeszcze, że powinien to robić. Dajcie mu ostatnią walkę i będzie super.

Penn zawiesił rękawice na kołku w 2014 roku, po trzeciej w swojej karierze porażce z Frankiem Edgarem. Na potrzeby tego pojedynku Hawajczyk przeszedł do dywizji piórkowej, mimo że już wtedy nie dawał żadnych występów od dwóch lat. W ostatnich pięciu walkach, jakie The Prodigy stoczył od 2010 roku, tylko raz zanotował zwycięstwo. Trzeba podkreślić, iż żaden z tych pojedynków nie był toczony w wadze lekkiej (macierzystej kategorii wagowej Hawajczyka).

Obecnie BJ Penn ma 36 lat. Należy pamiętać, iż jest drugim w historii zawodnikiem (po Randym Couturze), który zdobył mistrzostwo w dwóch różnych kategoriach wagowych. Ostatnio UFC umieściło go w Hall of Fame, gdzie trafiają najbardziej zasłużeni dla organizacji zawodnicy.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button