Polskie MMAStatystyki MMAUFC

Historyczne i rekordowe wyczyny Jana Błachowicza w Abu Zabi

Podczas zeszłotygodniowej gali UFC 253 w Abu Zabi Jan Błachowicz dokonał kilku historycznych i rekordowych wyczynów.

Demolując w co-main evencie gali UFC 253 Dominicka Reyesa i sięgając po tytuł mistrzowski kategorii półciężkiej, Jan Błachowicz zapisał się na kartach historii światowego MMA, szlifując też kilka nadwiślańskich rekordów pod sztandarem amerykańskiego giganta.

Cieszyński Książę został pierwszym zawodnikiem spoza Stanów Zjednoczonych i Brazylii, który zdobył pas 205 funtów. Dotychczas na tronie tym zasiadali wyłącznie reprezentanci tych dwóch krajów.

Na polskim podwórku Jan Błachowicz został rekordzistą pod względem występów pod sztandarem UFC. Starcie z Dominickiem Reyesem było dla niego 15. wizytą w oktagonie. Joanna Jędrzejczyk ma na koncie 14 walk w UFC, a Krzysztof Jotko – 13.

Cieszyński Książę wyrównał polski rekord zwycięstw. To sobotnie było jego 10. w oktagonie UFC. Tyle samo ma na koncie Joanna Jędrzejczyk, podczas gdy drugi w tej klasyfikacji Krzysztof Jotko może pochwalić się 9. wiktoriami
Jan Błachowicz zwiększył też swoją przewagę nad pozostałymi Polakami – Michałem Oleksiejczukiem, Danielem Omielańczukiem, Marcinem Tyburą i Joanną Jędrzejczyk – jeśli chodzi o zwycięstwa przez (techniczne) nokauty. Wymieniona piątka ma na koncie po 2 takowe wiktorie w UFC, podczas gdy cieszynianin w sobotę odniósł 4.

Dla nowego mistrza kategorii półciężkiej UFC nokaut na Dominicku Reyesie oznacza 6. zwycięstwo w UFC przed czasem. Na wynik ten składają się 4 nokauty oraz 2 poddania. Drugim najlepszym wynikiem w tej klasyfikacji może pochwalić się Tomasz Drwal, który ma na koncie 3 wiktorie przed czasem – 2 przez nokauty i 1 przez poddanie.W Abu Zabi Jan Błachowicz zaliczył też 8. nokaut/nokdaun w swojej dotychczasowej karierze w UFC. To zdecydowanie najlepszy wynik w polskim MMA. 4 nokauty/nokdauny mają na koncie Michał Oleksiejczuk oraz Peter Sobotta.
Zwycięstwo na UFC 253 jest dla Jana Błachowicza 4. z rzędu. Tym samym wyrównał on swoją najlepszą serię w UFC. Lepszymi mogą pochwalić się Joanna Jędrzejczyk – przygodę z UFC rozpoczęła od 8 wiktorii – oraz Krzysztof Jotko, który w latach 2014-2016 wygrał 5 walk z rzędu.

Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK i odbierz cashback 200 PLN

*****

„Jesteś teraz królem, więc…” – Daniel Cormier odpowiedział na wyzwanie Jana Błachowicza

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button