Henry Cejudo zabrał głos po usunięciu z rankingów UFC

Były już podwójny mistrz UFC Henry Cejudo potwierdził przejście na sportową emeryturę.

W niedzielę wieczorem gruchnęły doniesienia o usunięciu Henry’ego Cejudo z rankingów UFC, a co za tym idzie, zwakowaniu przezeń pasa mistrzowskiego kategorii koguciej.

W poniedziałek Posłaniec potwierdził zawieszenie rękawic na kołku, publikując poniższy wpis.

– Dziękuję za wspaniałe doświadczenie, wujku Dano – napisał. – Będę na zawsze wdzięczny. Dziękuję za postawienie na sport, który zdaniem ludzi miał się nigdy nie przebić. Do wszystkich moich trenerów i fanów – to była wspaniała przygoda. Triple C odszedł.
Henry Cejudo zapowiedział emeryturę po pokonaniu Dominicka Cruza podczas niedawnej gali UFC 249, choć nie zamknął sobie wówczas całkowicie drzwi do powrotu – stwierdził bowiem, że Dana White zna kwotę, za jaką powróciłby do oktagonu.

Ba, nawet w ostatnich dniach Posłaniec stwierdził, że byłby gotów powrócić do akcji na pojedynek o trzecie złoto – kategorii piórkowej z Alexandrem Volkanovskim. Australijczyk szybko zresztą w mediach społecznościowych potwierdził pełną gotowość na taki bój.
Henry Cejudo rywalizował w formule MMA przez siedem lat – od 2013 roku. Sięgnął po tytuły mistrzowskie kategorii muszej i koguciej UFC, obu broniąc. W 2008 roku zdobył natomiast złoto olimpijskie w zapasach w stylu wolnym.

Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK i odbierz cashback 200 PLN

*****

Justin Gaethje 2.0 – największe zagrożenie dla Khabiba Nurmagomedova?

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply