UFC

Henry Cejudo ruga Demetriousa Johnsona, zdradza plany utworzenia tymczasowego pasa

Najpoważniejszy w ocenie wielu kandydat do walki z Demetriousem Johnsonem, Henry Cejudo, spuścił psy medialnej wojny, zdradzając plany UFC wobec dywizji 125 funtów.

Wygląda na to, że wobec fiaska zestawienia dominatora kategorii muszej Demetriousa Johnsona z mistrzem 135 funtów TJ-em Dillashawem – jak wieść gminna niesie, Mighty Mouse nie doszedł z pracodawcą do porozumienia w sprawie warunków finansowych – matchmakerzy amerykańskiego giganta próbowali doprowadzić do jego rewanżu z Henrym Cejudo.

Tak przynajmniej w najnowszej serii wpisów na Twitterze twierdzi Messenger.

Demetrious Johnson ??
1) Najniższe PPV w historii UFC ✅
2) Najniższy wpływ z bramki wśród walk o pas ✅
3) Granie w gry komputerowe przez cały dzień ✅
4) Nie walczył od 8 miesięcy ✅
5) Świetny zawodnik, ale nikogo nie interesują jego walki – a ja zabiję mysz

Powiedziano mi, że DJ przeszarżował w negocjacjach – pytali go o walkę w sierpniu, odpowiedział „nie”, a teraz próbuje jednak do tego wrócić, bo wie, że sam nie może sprzedać PPV i próbuje zarobić na plecach innych. Fakt #samzaróbpieniądze

I jeszcze jedna rzecz jest rozważana. Jeśli Benavidez wygra, będzie walka o pas tymczasowy. Proszę bardzo, Panie Helwani.

Jeśli nie myli się Henry Cejudo, UFC straciło cierpliwość do nadal kurującego się po operacji barku Demetriousa Johnsona, który najwyraźniej nie chciał walczyć ponownie z tym pierwszym. Przypomnijmy, że obaj – Johnson i Cejudo – skrzyżowali pięści dwa lata temu. Mighty Mouse rozbił wówczas w pył rywala w niecałe trzy minuty.

Z kolei rozpędzony serią sześciu zwycięstw i powracający po ciężkiej kontuzji Joseph Benavidez – z którym kontrowersyjną niejednogłośną decyzją przegrał Henry Cejudo, a którego już dwukrotnie pokonywał Demetrious Johnson – wraca do akcji podczas czerwcowej gali UFC 225, mierząc się z Sergio Pettisem.

Wygląda na to, że pokonanie Pettisa zaprowadzi go do rewanżu z Cejudo, w którym na szali znajdzie się tymczasowe złoto – a to może oznaczać kolejne długie miesiące bez walki dla Johnsona.

*****

Lowkin’ Talkin’ MMA #20 – UFC 224 | Aktualności

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button