Polskie MMA

Grube miliony! Ujawniono, jakiego odszkodowania Michał Materla domaga się za poniesione krzywdy!

Michał Materla domaga się wielomilionowego odszkodowania za niesłuszne zatrzymanie w 2016 roku i jego wszystkie konsekwencje.

W grudniu 2022 roku końca dobiegły boje Michała Materli z polskim wymiarem sprawiedliwości – wielkim zwycięstwem byłego mistrza KSW. Prowadzona przeciwko niemu od sześciu lat sprawa karna została prawomocnie umorzona, a szczecinianin został oczyszczony ze wszystkich zarzutów.

To jednak nie koniec sądowych bojów Michała. Zawodnik rozpoczął walkę o odszkodowanie od Skarbu Państwa za gehenną związaną z zatrzymaniem i ciąganiem po sądach.

Do pojmania Michała Materli doszło w grudniu 2016 roku. Funkcjonariusze CBŚP wdarli się do jego domu w Szczecinie, dokonując widowiskowego zatrzymania na oczach jego rodziny, w tym dzieci. Zawodnik był podejrzany o udział w zorganizowanej grupie przestępczej, która miała między innymi handlować narkotykami. W areszcie spędził siedem miesięcy.

Jak donosi Bankier.pl, powołując się na Gazetę Wyborczą, Michał Materla domaga się teraz prawie 8 milionów złotych odszkodowania, na co składa się 1,7 mln zadośćuczynienia za niesłuszne zatrzymanie i areszt oraz 6,1 mln złotych za poniesione straty. Bankier przypomina, że za niesłuszne skazanie i 18 lat spędzonych w więzieniu Tomasz Komenda otrzymał od Skarbu Państwa blisko 13 mln zł.

Adwokat Jakub Łysakowski, pełnomocnik Michała Materli, ocenia, że wobec jego zawodnika stosowano metody rodem ze „stalinowskich procesów”.

We wniosku o odszkodowanie zawarto informację, że w 2017 roku Berserker miał stoczyć łącznie trzy walki – najważniejszą z nich miał być rewanż z Mamedem Khalidovem na Stadionie Narodowym, za który miał otrzymać łącznie 1,5 mln złotych – milion wynagrodzenia i pół miliona od sponsorów. Miała to być walka wieczoru gali.

Prokurator Agnieszka Nowicka miała „podkręcać” zarzuty. Wedle adwokata, żaden dowód nie wskazywał na przynależność Materli do zbrojnego gangu, a jednak Nowicka także taki zarzut mu postawiła.

Od czasu opuszczenia aresztu Michał Materla stoczył 15 zawodowych walk – 9 z nich wygrał, 6 przegrał. W akcji nie był widziany od marca tego roku, gdy przegrał przez nokaut z Piotrem Kuberskim. Póki co nie ma zaplanowanego żadnego pojedynku.

Wszystkie walki UFC można obstawiać w Fortunie z 3X ZAKŁADEM BEZ RYZYKA – KAŻDY DO 100 ZŁ

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button