UFC

Greg Hardy zadebiutuje w oktagonie podczas styczniowej gali UFC on ESPN+ 1

Szykowany na kolejną wielką gwiazdę Greg Hardy zadebiutuje w oktagonie UFC przy okazji styczniowej gali w Brooklynie.

Mający za sobą kontrowersyjną przeszłość były gwiazdor NFL Greg Hardy (3-0) zadebiutuje pod sztandarem UFC przy okazji zaplanowanej na 19 stycznia w Brooklynie gali UFC on ESPN+ 1. Jego rywalem będzie Allen Crowder (9-3). O zestawieniu doniósł portal ESPN.com.
30-letni Hardy rozpoczął amatorską karierę w 2017 roku, zwyciężając trzy walki przez szybkie nokauty. Pierwsze dwa zawodowe pojedynki stoczył w Dana White’s Contender Series, w pierwszym ekspresowo ubijając Austena Lane’a, by w drugim ten sam los zafundować Tebarisowi Gordonowi. Ostatni pojedynek stoczył we wrześnie, podczas gali Xtreme Fight Night 352 w niespełna minutę nokautując Rasheema Jonesa.

Wojujący zawodowo od 2014 roku Allen Crowder również utorował sobie drogę do UFC przez programy Dany White’a. Jak dotychczas stoczył w oktagonie jeden pojedynek – przed rokiem został rozbity w pył i ubity w rundzie pierwszej przez Justina Willisa. Kolejny występ – miał stanąć w szranki z Rashadem Coulterem – pokrzyżowała mu kontuzja.

Starcie jest oczywiście skrojone na miarę dla Hardy’ego, bo Crowder to jeden z najsłabszych ciężkich bijących się dla UFC – choć prawdopodobnie i tak mocniejszy od dotychczasowych rywali byłej gwiazdy NFL. W debiucie Crowder pokazał całkiem przyzwoitą odporność na ciosy, choć ostatecznie padł ubity. Wydaje się, że przewaga fizyczna i siłowa Hardy’ego wespół z jego agresją i całkiem niezłymi jak na tak krótkie treningi umiejętnościami wystarczą mu z nawiązką do zwycięstwa.

Przewidywane kursy bukmacherskie:

Greg Hardy – 1.30
Allen Crowder – 3.25

Wstępny typ:

Greg Hardy

Rozpiska UFC on ESPN+ 1

125 lbs: Paige VanZant (7-4) vs. Rachael Ostovich (4-4)
170 lbs: Belal Muhammad (14-2) vs. Geoff Neal (10-2)
265 lbs: Greg Hardy (3-0) vs. Allen Crowder (9-3)
205 lbs: Glover Teixeira (27-7) vs. Ion Cutelaba (14-3)
205 lbs: Alonzo Menifield (7-0) vs. Vinicius Alves (9-1)
170 lbs: Randy Brown (10-3) vs. Chance Rencountre (12-3)

*****

Brazylijskie lisy, australijskie wilki, bezzębny Salim i nieludzki Alexei – pięć wniosków z UFC Adelaide

Powiązane artykuły

Back to top button