UFC

Greg Hardy, Khalil Rountree i inni wracają do akcji – trzy nowe walki na UFC Columbus

Trzy nowe pojedynki zostały oficjalnie dodane do rozpiski gali UFC on ESPN 8: Ngannou vs. Rozenstruik, która odbędzie się 28 marca w Columbus.

W wadze ciężkiej powracający po porażce jednogłośną decyzją z Alexandrem Volkovem Greg Hardy (5-2) zmierzy się z mającym za sobą efektownie wygrany debiut – znokautował Justina TafęYorganem De Castro (6-0).

Zobacz także: Dan Hardy w szoku – upiorny uraz Aleksandara Rakicia w walce z Volkanem Oezdemirem

Nie będzie to w żadnej mierze spacerek dla Amerykanina. Pochodzący z Republiki Zielonego Przylądka De Castro to bowiem niezły stójkowicz ze srogimi lowkingami i drygiem do bokserskich kontr – a jego ręce są bardzo ciężkie. Hardy będzie jednak miał po swojej stronie sporą przewagę gabarytów, która może mieć znaczenie w szermierce na pięści.

Przewidywane kursy bukmacherskie:

Greg Hardy – 1.70
Yorgan De Castro – 2.05

Wstępny typ:

Yorgan De Castro

W dywizji półciężkiej w swojej ostatniej jakoby walce w karierze Khalil Rountree (8-4) – ubity ostatnio brutalnie przez Iona Cutelabę – skonfrontuje swoje umiejętności z Samem Alveyem (33-13), który przegrał aż trzy ostatnie pojedynki.

Z uwagi na ciężkie ręce i ciągotki do kontr Alvey będzie groźny, ale wydaje się, że znacznie szybszy Rountree, który chętnie siecze też lowkingami, na które Uśmiechnięty jest podatny, będzie rozdawał karty w stójce.

Przewidywane kursy bukmacherskie:

Khalil Rountree – 1.50
Sam Alvey – 2.50

Wstępny typ:

Khalil Rountree

W kategorii koguciej o drugie kolejne zwycięstwo powalczą Davey Grant (9-4), który ostatnio niejednogłośnie wypunktował Grigoriia Popova, i Louis Smolka (16-6), który ostatnio znokautował Ryana MacDonalda.
Trudno wskazać tu faworyta. Grant pokazał się ostatnio z dobrej strony, ale i Smolka prezentuje się w 135 funtach bardzo dobrze. Presja, agresja i mocno poprawiony boks Hawajczyka mogą okazać się kluczem do jego zwycięstwa.

Przewidywane kursy bukmacherskie:

Louis Smolka – 1.60
Davey Grant – 2.35

Wstępny typ:

Louis Smolka

Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK z bonusem 500 PLN na start

Z kolei nieco wcześniej do rozpiski gali w Columbus dodano starcie w wadze koguciej pomiędzy powracającym po trzech porażkach przez nokauty byłym mistrzem Codym Garbrandtem (11-3) i również niemającym za sobą udanej serii – przegrał dwie walki z rzędu – Raphaelem Assuncao (27-7).

Forma Garbrandta stoi oczywiście pod sporym znakiem zapytania, ale na jego szczęście Assuncao nie jest zawodnikiem słynącym z ciężkich pięści. Amerykanin powinien mieć po swojej stronie sporą przewagę szybkościową i jeśli tylko unikał będzie ostrych wymian, powinien przeważać. Brazylijczyk to jednak wszechstronny i doświadczony rywal, którego nie sposób lekceważyć.

Przewidywane kursy bukmacherskie:

Cody Garbrandt – 1.55
Raphael Assuncao – 2.45

Wstępny typ:

Cody Garbrandt

Rozpiska UFC Columbus

Walka wieczoru

265 lbs: Francis Ngannou (14-3) vs. Jairzinho Rozenstruik (10-0)

Pozostałe

135 lbs: Cody Garbrandt (11-3) vs. Raphael Assuncao (27-7)
265 lbs: Greg Hardy (5-2) vs. Yorgan De Castro (6-0)
205 lbs: Khalil Rountree (8-4) vs. Sam Alvey (33-13)
265 lbs: Carlos Felipe (8-0) vs. Jeff Hughes (10-3)
135 lbs: Davey Grant (9-4) vs. Louis Smolka (16-6)

*****

Kursy bukmacherskie na walkę McGregor vs. Cerrone ujawnione

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button