UFC

Grant Dawson wytarł deski oktagonu Damirem Ismagulovem!

Świetnie dysponowany Grant Dawson sponiewierał zapaśniczo Damira Ismagulova podczas gali UFC Fight Night w Las Vegas.

W co-main evencie gali UFC Fight Night w Las Vegas Grant Dawson (20-1-1) zdominował zapaśniczo i parterowo Damira Ismagulova (24-3).

Ismagulov od początku walki wywierał presję, podczas gdy Dawson opędzał się od niego ciosami sierpowymi oraz kopnięciami – z pewnymi sukcesami. Ismagulov wybronił się przed pierwszą próbą zapaśniczą Amerykanina, ale przy drugiej nie dał już rady – Dawson kapitalnie przechytrzył go w kotle zapaśniczym, zachodząc Kazachowi za plecy.

Ismagulov wił się jak zły, ale Dawson doskonale przepinał trójką na jego brzuchu z jednej strony na drugą – jednocześnie rąbał rywala krótkimi łokciami, zagrażając mu cały czas duszeniami.

W ostatniej minucie Ismagulov przetrwał trudne chwile, inkasując sporo uderzeń z góry od kapitalnie kręcącego się Amerykanina, który cały czas utrzymywał się w dominującej pozycji.

Początek rundy drugiej należał do Ismagulova, który kilka razy trafił czysto Dawsona. Amerykanin w końcu jednak świetnie zanurkował do jego nóg, w kotle zapaśniczym zapewniając sobie pozycję na górze. Ba! Rewelacyjnie chwilę potem zaszedł Kazachowi za plecy.

Stamtąd doskonale kontrolował Ismagulova, zagrażając mu duszeniami. Tu i ówdzie traktował go też krótkimi łokciami.

Już w jednej z pierwszych akcji w rundzie trzeciej Dawson przeniósł walkę do parteru, bajecznie zachodząc Ismagulovowi za plecy. Kapitalnie przepinając trójkąt na brzuchu Kazacha z jednej strony na drugą, Amerykanin kontrolował rywala, polując na poddanie.

Ismagulov nie potrafił się co prawda wydostać, ale dobrze pracował w defensywie. Przetrwał do końca walki.

Wynik był formalnością. Wszyscy sędziowie wskazali w stosunku 2 x 30-27, 30-26 na Granta Dawsona, który odniósł tym samym trzecie zwycięstwo z rzędu, szlifując swój bilans w UFC do 8-0-1.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie z 3X ZAKŁADEM BEZ RYZYKA – DO 100, 200 i 300 ZŁ

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button