Bellator

Gegard Mousasi wypadł z walki z Rafaelem Lovato Jr. podczas gali Bellator 214

Szykowany na styczniową galę Bellator 214 pojedynek o złoto kategorii średniej pomiędzy Gegardem Mousasim i Rafaelem Lovato Jr. został odwołany z powodu kontuzji tego pierwszego.

Mistrz wagi średniej Bellatora Gegard Mousasi (45-6-2) doznał kontuzji pleców, która zmusiła go do wycofania się z walki z Rafaelem Lovato Jr. (9-0). Do pojedynku miało dojść 26 stycznia podczas gali Bellator 214 w Inglewood.

O kontuzji mistrza doniósł portal ESPN.com.

Mousasi znajduje się na fali ośmiu zwycięstw. Trzy ostatnie odniósł już pod sztandarem Bellatora, w debiucie pokonując na punkty Alexandra Shlemenko, by następnie w pierwszej rundzie zdetronizować Rafaela Carvalho. W pierwsze obronie pasa, podczas wrześniowej gali Bellator 206, ubił próbującego zdobyć drugie złoto mistrza 170 funtów Rory’ego MacDonalda.

Rafael Lovato Jr., były mistrz Legacy FC, wygrał już pięć walk w okrągłej klatce Bellatora, torując sobie w ten sposób drogę do pojedynku o złoto. Pokonywał między innymi Johna Saltera, Chrisa Honeycutta czy Mike’a Rhodesa.

Na tę chwilę nie wiadomo, czy Amerykanin pozostanie w rozpisce gali Bellator 214, którą uświetni finał Grand Prix HW pomiędzy Fedorem Emelianenko i Ryanem Baderem.

*****

„W kategorii półciężkiej furorę robią niedorajdy” – Luke Rockhold ogłasza przejście do 205 funtów

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button