Gegard Mousasi stanie do drugiej obrony pasa w co-main evencie gali Bellator 214

Zasiadający na tronie wagi średniej Gegard Mousasi skrzyżuje rękawice z Rafaelem Lovato Jr. podczas styczniowej gali Bellator 214 w Los Angeles.

Mistrz kategorii średniej Gegard Mousasi (45-6-2) powróci do akcji przy okazji zaplanowanej na 26 stycznia w Los Angeles gali Bellator 214, w co-main evencie stając do drugiej obrony złota. Jego rywalem będzie Rafael Lovato Jr. (9-0). Zestawienie zostało oficjalnie ogłoszone przez organizację.
Niepokonany od ponad trzech lat i rozpędzony ośmioma zwycięstwami Ormianin zadebiutował pod sztandarem Bellatora przed rokiem, po morderczej walce wypunktowując Alexandra Shlemenkę i tym samym torując sobie drogę do starcia o pas. W maju tego roku stanął naprzeciwko ówczesnego mistrza Rafaela Carvalho, detronizując go w nieco ponad trzy minuty. Ostatnio był natomiast widziany w akcji podczas wrześniowej gali Bellator 209, nie mając żadnych problemów z rozbiciem i ubiciem mistrza 170 funtów Rory’ego MacDonalda.

Wyróżniający się w płaszczyźnie parterowej 35-letni Rafael Lovato Jr. rozpoczął zawodową karierę w 2014 roku, dwa lata później sięgając po złoto wagi średniej Legacy FC i w ten sposób gwarantując sobie angaż w Bellatorze. W okrągłej klatce drugiej ligi świata wygrał już pięć pojedynków – w tym cztery przed czasem. W pokonanym polu zostawiał między innymi Geralda Harrisa, Chrisa Honeycutta czy ostatnio, podczas wrześniowej gali Bellator 205, Johna Saltera.

W walce wieczoru gali Bellator 214 Fedor Emelianenko stanie naprzeciwko Ryana Badera w finale Grand Prix wagi ciężkiej. Tego samego dnia odbędzie się też konkurencyjna gala UFC 233.

Rozpiska Bellator 214

Walka wieczoru

265 lbs: Fedor Emelianenko (38-5) vs. Rayan Bader (26-5) – finał Grand Prix

Co-main event

185 lbs: Gegard Mousasi (45-6-2) vs. Rafael Lovato Jr. (9-0) – o pas mistrzowski

Pozostałe

145 lbs: Aaron Pico (3-1) vs. Henry Corrales (16-3)
155 lbs: Mike Segura (9-6) vs. Richard LeRoy (7-1)
145 lbs: Jay Jay Wilson (1-0) vs. Tyler Beneke (0-0)

*****

Argentyński rzeźnik, brazylijski rzeźnika oprawca i Jones dla ubogich – sześć wniosków z UFC Buenos Aires

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply