UFC

„Gdyby Jones musiał walczyć z nim w stójce, miałby problemy, ale…” – Daniel Cormier o potencjalnej walce Jones vs. Adesanya

Były mistrz kategorii półciężkiej i ciężkiej Daniel Cormier zabrał głos na temat potencjalnego starcia Jona Jonesa z Isrealem Adesanyą.

O potencjalnym pojedynku mistrza wagi półciężkiej Jona Jonesa z nowo koronowanym czempionem 185 funtów Isreaelem Adesanyą mówi się od dawna – obaj zawodnicy zdecydowanie bowiem za sobą nie przepadają, czemu notorycznie dają dowody w mediach.

Zobacz także: Adesanya wskazuje zawodnika wagi średniej, który robi na nim największe wrażenie

W drodze do sobotniej gali UFC 243 w Melbourne, gdzie Nigeryjczyk ubił w drugiej rundzie Roberta Whittakera, obaj nie szczędzili sobie uprzejmości, jeszcze podgrzewając konflikt.

Jak zatem mogłaby wyglądać konfrontacja Bonesa z The Last Stylebenderem? O to zapytano Daniela Cormiera, a zatem człowieka, który zdążył poznać Jona Jonesa jak nikt inny – walczył z nim dwukrotnie – a w ostatnich tygodniach szczegółowo przyjrzał się stylowi walki Israela Adesanyi w swoim autorskim programie Detail na ESPN.

Jest po prostu mały.

– powiedział o Nigeryjczyku Cormier.

Jest po prostu mały jak na Jonesa. Jones to duży gość. Myślę, że ludzie nie doceniają, jak duży jest, gdy cię łapie, bo jest naprawdę duży w górnej części ciała. Śmieją się z jego małych nóg, ale gość ma 225 funtów. Wiele z tej wagi jest właśnie na górze, co czuć, gdy wiesza się na tobie. Gdy jesteś z nim w klinczu, czujesz, jakbyś miał na sobie ręcznik. Myślę, że Izzy może mieć problemy z powodu gabarytów Jonesa.

Nie miałbym jednak nic przeciwko, żeby obejrzeć tę walkę, bo gdyby Jones musiał walczyć z gościem w stójce, będzie w tarapatach. Jones jest bardzo łatwy do trafienia. Izzy musi jednak zdecydowanie nabrać ciała, jeśli zamierza walczyć z tym gościem.

Narracja medialna prezentowana przez Jona Jonesa wskazuje na to, że garnie się do walki z Israelem Adesanyą w najbliższym możliwym terminie. Nigeryjczyk stawia jednak sprawę jasno – chce najpierw kilka razy obronić pas mistrzowski 185 funtów, do wagi półciężkiej na pojedynek z Bonesem przenosząc się dopiero na początku 2021 roku.

Z kolei sternik UFC Dana White zdążył jeszcze przed galą UFC 243 wyrazić zainteresowanie amerykańsko-nigeryjskim pojedynkiem.

*****

„Sam sobie, ku*wa, przeczy!” – Israel Adesanya odpowiada Jonowi Jonesowi

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button