„Gdy twój syn dorośnie, będzie z ciebie dumny” – Khabib wspiera Tony’ego Fergusona

Rozdający karty w 155 funtach UFC Khabib Nurmagomedov zwrócił się po gali UFC 249 do Tony’ego Fergusona z krótkim przesłaniem.

Mistrz kategorii lekkiej UFC Khabib Nurmagomedov zaraz po zakończeniu walki pomiędzy Justinem Gaethje i Tonym Fergusonem, którą wygrał ten pierwszy przez techniczny nokaut w piątej rundzie w ramach gali UFC 249 w Jacksonville, opublikował dwa wpisy w mediach społecznościowych.

W pierwszym napisał „bez komentarza”, odnosząc się w ten sposób prawdopodobnie do przerwania walki – lub też, zdaniem innych, fiaska swojego zestawienia z El Cucuyem – a w drugim pogratulował Gaethje zwycięstwa.

W niedzielę wieczorem skierował swój wpis do Tony’ego Fergusona, okazując nie lada klasę.

– Cokolwiek się wydarzyło, jest już przeszłością – napisał Dagestańczyk. – Głowa do góry, Tony, mam nadzieję, że wszystko dobrze z tobą i twoją rodziną. Gdy twój syn dorośnie, będzie z ciebie dumny.
W starciu z Justinem Gaethje Tony Ferguson pokazał gigantyczne serce do walki. Zainkasował mnóstwo potężnych ciosów oraz kopnięć, a kilka razy był nawet mocno naruszony, ale nigdy nie zrezygnował z walki. Po wszystkim stwierdził, że wolałby zostać skończonym niż uratowanym przez sędziego Herba Deana.

El Cucuy i Dagestański Orzeł byli zestawieni do walki aż pięciokrotnie w ostatnich latach. Obaj jednak dwukrotnie musieli się z niej wycofać z powodu problemów zdrowotnych, a kwietniowy bój, do którego miało dojść w ramach gali UFC 249, pokrzyżowała pandemia koronawirusa.

Obaj zawodnicy nigdy szczególnie za sobą nie przepadali, ale obaj podchodzili do swoich umiejętności z dużym szacunkiem.Porażka z Justinem Gaethjem, która zatrzymała licznik zwycięstw Tony’ego Fergusona na dwunastu z rzędu, wyrzuca go na bliżej nieokreślony czas z rozgrywki mistrzowskiej. Mając natomiast na uwadze zaawansowany wiek El Cucuya oraz obrażenia, jakich doznał – skończył między innymi z pogruchotanym oczodołem – nie sposób wykluczyć, że do jego potyczki z Dagestańskim Orłem, wyczekiwanej przez wiele lat, już nie dojdzie.

Sam Tony po walce dał natomiast jasno do zrozumienia, że nigdzie się nie wybiera…

Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK i odbierz cashback 200 PLN

*****

Justin Gaethje 2.0 – największe zagrożenie dla Khabiba Nurmagomedova?

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply