„Gdy ostatnio przegrałem, McNuggets był jeszcze na zasiłku” – Ferguson zabrał głos miesiąc po klęsce z Gaethje

Tony Ferguson postanowił przypomnieć światu, jak długo pozostawał niepokonany, przytaczając wybrane fakty sprzed ośmiu lat.

Pierwotnie podczas gali UFC 249 rywalem Tony’ego Fergusona miał być w zestawionym po raz piąty pojedynku Khabib Nurmagomedov. Jednak i tym razem starcie to nie doszło do skutku – na przeszkodzie stanęła mu pandemia koronawirusa.

Na miejsce Dagestańczyka desygnowano Justina Gaethje, który być może raz na zawsze przekreślił zestawienie El Cucuya z Dagestańskim Orłem, rozbijając tego pierwszego w pył i tym samym rozsiadając się na tymczasowm tronie kategorii lekkiej. Przerwal też serię dwunastu zwycięstw Fergusona.

Miesiąc po walce El Cucuyowi zebrało się na wspominki, którymi podzielił się ze światem za pośrednictwem Instagrama.
Rozwój. 8 lat, 12 walk, kilka kontuzji i operacji później. Najwyższa pora na reset. Gdy poprzednio przegrałem:

– kobiety nie walczyły w MMA,
– Kamaru Usman i Henry Cejudo mieli 0 zawodowych walk,
– Benson Henderson był mistrzem wagi lekkiej,
– Anderson Silva i Georges St. Pierre byli mistrzami,
– kategoria musza UFC miała miesiąc,
– McNuggets był na zasiłku,

Zmiana jest dobra.

Poprzedniej porażki Tony Ferguson doznał w maju 2012 roku, będąc zmuszony uznać wyższość Michaela Johnsona, który pokonał go jednogłośną decyzją sędziowską. W starciu tym El Cucuy połamał rękę.

Na przestrzeni kolejnych ośmiu lat pokonywał między innymi Josha Thomsona, Edsona Barbozę, Rafaela dos Anjosa, Anthony’ego Pettisa, Donalda Cerrone czy Kevina Lee w starciu o tymczasowy pas.
Po porażce z Justinem Gaethje, którą przypłacił między innymi złamanym oczodołem, 36-latek zapowiedział, że nigdzie się nie wybiera, ale póki co nie wiadomo nic na temat jego powrotu do oktagonu.

Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK i odbierz cashback 200 PLN

*****

„Miał swoją szansę!” – White stwierdził, że „sfrustrowany” McGregor odrzucił walkę z Fergusonem na UFC 249

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply