Bukmacher MMAUFCWiadomości MMA

Gastelum minimalnym faworytem, Sanchez wielkim underdogiem

Młodzian Kelvin Gastelum jest faworytem bukmacherskim w starciu z doświadczonym Mattem Brownem na UFC Fight Night 78.

Poznaliśmy kursy bukmacherskie na dwie najważniejsze walki gali UFC Fight Night 78, która odbędzie się 21 listopada w meksykańskim Monterrey.

W walce wieczoru Matt Brown, który udanie podniósł się po porażkach z Robbiem Lawlerem i Johnym Hendricksem, pokonując Tima Meansa, będzie underdogiem w walce z powracającym do kategorii półśredniej Kelvinem Gastelumem.

Kursy otwarcia wg. 5dimes:

Matt Brown2.05
Kelvin Gastelum1.69

Obecnie za zwycięstwo Nieśmiertelnego bukmacherzy płacą 2.30, podczas gdy kurs na wygraną Gasteluma wynosi 1.63.

Brown nie jest ulubieńcem bukmacherów, którzy widzieli go w roli underdoga w walkach z między innymi Erickiem Silvą, Jordanem Meinem czy Mikiem Swickiem, podczas gdy Nieśmiertelny wychodził z tych pojedynków z tarczą. W ostatnich trzech walkach bukmacherzy słusznie jednak ustawiali go w roli underdoga przeciwko Lawlerowi i Hendricksowi oraz faworyta w starciu z Timem Meansem.

Z kolei Kelvin Gastelum w roli underdoga widziany był tylko w swoim debiucie w UFC przeciwko Uriahowi Hallowi, w którym pokonał Jamajczyka. We wszystkich późniejszych pojedynkach bukmacherzy dawali mu więcej szans na wygraną niż jego rywalom, myląc się tylko przy okazji jego przegranej walki z Tyronem Woodley’em, w której nie zrobił wagi, podchodząc do niej w fatalnej kondycji fizycznej.

W co-main evencie meksykańskiej gali debiutujący w kategorii piórkowej Diego Sanchez zmierzy się z byłym pretendentem do pasa mistrzowskiego, Ricardo Lamasem. Pierwszy z nich powraca po ponad rocznej przerwie i bardzo kontrowersyjnym zwycięstwie nad Rossem Pearsonem, podczas gdy drugi w swoim ostatnim pojedynku musiał uznać wyższość Chada Mendesa.

Kursy otwarcia wg. 5dimes:

Ricardo Lamas1.17
Diego Sanchez5.00

W pięciu ostatnich walkach Sancheza bukmacherzy pomylili się tylko raz, uznając go za underdoga w walce z Rossem Pearsonem.

Nieco inaczej ma się sprawa z Ricardo Lamasem, którego bukmacherzy widzieli w roli underdoga w jego zwycięskich starciach z Dennisem Bermudezem, Erkikiem Kochem czy Hatsu Hiokim.

Jak oceniacie te kursy?

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button