ONE FC

Garry Tonon z rewelacyjnym poddaniem na ONE Championship – video

Wirtuoz parteru Garry Tonon dopisał do swojego rekordu MMA drugie z rzędu zwycięstwo, na Filipinach efektownie poddając Rahula Raju.

Wyborny grappler Garry Tonon (2-0) stoczył dziś drugą walkę w formule MMA. Podczas gali ONE Championship: Reign of Kings w Manili poddał Rahula Raju (5-3) w trzeciej rundzie pojedynku.
W pierwszej odsłonie mobilny i chętnie zmieniający pozycje Amerykanin czaił się na lewego sierpa, ale zainkasował kilka dobrych kontr i z czasem odwołał się do zapasów i swojego magicznego parteru. Na dole dwukrotnie był piekielnie bliski odklepania rywala skrętówkami, makabrycznie chwilami wykręcając jego nogę – ale Raju zademonstrował nie lada odporność i nie odklepał.

Druga runda toczyła się przede wszystkim w stójce, gdzie nie było wielu wymian. Tonon próbował mniej lub bardziej ekwilibrystycznych kopnięć, od czasu do czasu trafiając lewym sierpem, ale też inkasują kilka kontr. Na chwilę sprowadził walkę do parteru, ale nie był w stanie utrzymać tam rywala.

W trzeciej odsłonie Tonon już nie kalkulował – odwołał się do zapasów i parteru. Już na początku przewrócił Raju, przedzierając się do dosiadu, ale Hindus wykaraskał się i walka wróciła na nogi. Po drugim udanym sprowadzeniu Amerykanin dopełnił dzieła zniszczenia, zachodząc rywalowi za plecy, wykluczając jego rękę i dusząc go.

https://twitter.com/Jolassanda/status/1022842551341133826

W ten sposób rywalizujący w 155 funtach i szlifujący formę między innymi z braćmi Diaz 26-latek odnosi drugie zwycięstwo pod sztandarem azjatyckiego giganta.

*****

Typowanie UFC on FOX 30 – Alvarez vs. Poirier II

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button