UFC

Gala UFC Chile zapowiedziana – Vicente Luque, Veronica Macedo i Alexa Grasso w rozpisce

Ujawniono pierwsze pięć pojedynków, które odbędą się podczas majowej gali UFC Fight Night 129 w stolicy Chile, Santiago.

Organizacja UFC ogłosiła debiutancką galę w Chile. UFC Fight Night 129 odbędzie się 19 maja w stolicy kraju, Santiago – i będzie to pierwsza gala amerykańskiego giganta zorganizowana w Ameryce Południowej poza Brazylią.

Ogłoszono też pięć pierwszych pojedynków.

W kategorii półśredniej zwycięski w pięciu z ostatnich sześciu walk – wszystkich przez skończenia – Vicente Luque (12-6-1) skrzyżuje pięści z mogącym pochwalić się serią trzech zwycięstw z rzędu przez nokauty Chadem Laprise (13-2).

Obaj zawodnicy są bardzo wszechstronni i trudno wskazać tutaj faworyta. Wydaje się jednak, że to Luque może mieć odrobinę więcej do zaoferowania w stójce – głównie ze względu na swoje atomowe lowkingi na wysokości łydki – oraz w parterze.

Przewidywane kursy bukmacherskie:

Vicente Luque – 1.65
Chad Laprise – 2.15

*****

W kategorii koguciej na zwycięską drogę po ostatnich niepowodzeniach spróbują powrócić Guido Cannetti (7-3) i Diego Rivas (7-1).

Argentyńczyk to lepszy technicznie uderzacz, który jest też mobilniejszy, szybszy i uderza mocniej. Jeśli zdoła utrzymać walkę na nogach i nie opróżni całego baku z paliwem w pierwszej rundzie, powinien przeważać.

Przewidywane kursy bukmacherskie:

Guido Cannetti – 1.55
Diego Rivas – 2.45

*****

W karcie walk pojawiły się też trzy pojedynki kobiet.

W kategorii słomkowej zwycięska w dwóch z dotychczasowych trzech pojedynków w oktagonie Alexa Grasso (10-1) spróbuje przeciwstawić się damskiej wersji Khabiba Nurmagomedova, Tatianie Suarez (5-0), która wygrała dwie pierwsze walki pod banderą UFC.

Po ponad półtorarocznej przerwie i nieudanym debiucie w akcji zobaczymy też Veronicę Macedo (5-1-1), która schodzi do kategorii muszej. Wenezuelka skrzyżuje rękawice z debiutującą w UFC byłą mistrzynią LFA Andreą Lee (8-2).

Wreszcie w 115 funtach naprzeciwko siebie staną mające za sobą zwycięskie debiuty Poliana Botelho (6-1) i Syuri Kondo (6-0).
Rozpiska UFC Fight Night 129

170 lbs: Vicente Luque (12-6-1) vs. Chad Laprise (13-2)
135 lbs: Guido Cannetti (7-3) vs. Diego Rivas (7-1)
125 lbs: Alexa Grasso (10-1) vs. Tatiana Suarez (5-0)
125 lbs: Veronica Macedo (5-1-1) vs. Andrea Lee (8-2)
115 lbs: Poliana Botelho (6-1) vs. Syuri Kondo (6-0)

*****

Analizy KSW 42 – Narkun czy Khalidov? Byk czy matador?

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button