Gala UFC 252: Miocic vs. Cormier III odbędzie się w UFC APEX – mistrz ma wątpliwości

Sternik UFC Dana White ogłosił, że gala UFC 252 odbędzie się w centrum UFC APEX w Las Vegas, co jednak nie podoba się Stipemu Miociciowi.

Trylogia na szczycie wagi ciężkiej UFC pomiędzy Stipe Miociciem i Danielem Cormierem, o której huczało od kilku miesięcy, została niedawno oficjalnie zapowiedziana na 15 sierpnia w charakterze walki wieczoru gali UFC 252. Nieznana była natomiast lokalizacja wydarzenia.

W sobotę sternik amerykańskiego giganta Dana White zdradził jednak podczas konferencji prasowej, że gala UFC 252 odbędzie się w UFC APEX w Las Vegas.

Tymczasem, jak donosi portal MMAFighting.com, perspektywa walki w UFC APEX nie podoba się urzędującemu mistrzowi. Stipe Miocic wolałby bowiem walczyć w dużym oktagonie, podczas gdy w APEX umieszczono ten mniejszy.
Czy można go wymienić? Otóż, Dana White przyznał w ostatnich tygodniach, że duży oktagon nie pasuje do obiektu tak małego jak UFC APEX – jego zdaniem wyglądałoby to pokracznie.

Na tym nie koniec, bo również oświetlenie zainstalowane w UFC APEX jest jakoby dostosowane wyłącznie do mniejszego – aż o 44% – oktagonu.

Dlaczego Miocić preferuje duży oktagon? Sprawa wydaje się oczywista – w takowym miałby znacznie więcej miejsca na poruszanie się, unikanie półdystansu.

Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK i odbierz cashback 200 PLN

*****

„200 tysięcy w górę” – Jan Błachowicz o możliwym wzięciu kolejnej niemistrzowskiej walki

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

1 Comment

  1. cesellolaroma

    22 czerwca 2020 at 16:19

    W mniejszej klatce, większa szansa, że Grubas go doścignie i wsadzi paluchy w oczy.

    Generalnie trochę dziwię się Stipe, że idzie na tą walkę. Gruby oszukiwał w obu wcześniejszych starciach, co skończyło się dużymi problemami z wzrokiem dla Miocicia.

    Niestety mam wrażenie, że niezależnie od tego czy Stipe wygra, czy nie, jego kariera będzie u schyłku. Najmłodszy nie jest, przyjąć lubi, a trylogia z faulującym Grubasem to za wiele..

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply