Bellator

Gala Bellatora w rzymskim Koloseum? „Będziemy ciężko pracować, żeby do tego doprowadzić”

Wygląda na to, że w niedalekiej przyszłości możemy być świadkami powrotu wojowników – w nowoczesnym wydaniu – do rzymskiego Koloseum.

Już w sobotę Bellator po raz pierwszy w historii zorganizuje swoją galę, Bellator 203, w Rzymie. Miejscem zmagań między innymi Patricio Freire i Daniela Weichela, którzy w rewanżowym starciu powalczą o złoto kategorii piórkowej, będzie kompleks sportowy Foro Italico.

Okazuje się jednak, że istnieje szansa na to, aby przy okazji kolejnej wizyty w stolicy Włoch – jeśli do takowej dojdzie – Bellator zorganizował galę w… Koloseum. Jak bowiem donosi portal MMAJunkie.com, podczas środowej konferencji prasowej przed galą Bellator 203 szefujący Komisji Sportowej w Rzymie Angelo Diario wyraził nadzieję, że kolejna gala Amerykanów odbędzie się właśnie w słynnym Koloseum.
Rzecz jednak w tym, że zgodnie z włoskimi regulacjami, aby Bellator rzeczywiście zawitał do Koloseum, najpierw zgodę na to wyrazić musi włoski rząd. Z wypowiedzi szefującego Bellatorowi Scotta Cokera wynika jednak, że jest to realny scenariusz, bo Minister Sportu Włoch jest otwarty na tego rodzaju przedsięwzięcie.

Odniósł się do tematu pozytywnie i powiedział, że jest taka możliwość, co jest wręcz nieprawdopodobne.

– powiedział Coker.

To jeden z moich celów. Marzenie. Będziemy ciężko pracować, żeby do tego doprowadzić.

Szef Bellatora powiedział też, że prawdopodobnie byłaby to gala wyłącznie na zaproszenia, dla około 500 ludzi. Nie wykluczył też, że miałaby charakter charytatywny.

*****

UFC on FOX 30: Alvarez vs. Poirier II – transmisja, rozpiska, informacje

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button