FENPolskie MMA

Cezary Oleksiejczuk obronił pas, Nikola Milanović ubity – wyniki i relacja z FEN 45: Oleksiejczuk vs. Abdurzakov

Dziś w Ząbkach odbyła się gala FEN 45, którą zwieńczyło mistrzowskie starcie w wadze półśredniej.
W walce wieczoru mistrz wagi półśredniej Cezary Oleksiejczuk (11-2) obronił pas, rozbijając na pełnym dystansie twardego, ale bezradnego w stójce Mansura Abdurzakova. Pełna relacja z pojedynku – tutaj.

Kamil Wojciechowski (8-0) bez najmniejszych problemów rozprawił się z Joelem dos Santosem (16-9). Polak od początku polował na mocny prawy, mniej lub bardziej zamachowy, przygotowując go sobie jabem. W końcu dopiął swego, ścinając Brazylijczyka z nóg srogim prawym krzyżowym. Gdy po chwili doskoczył do dos Santosa, zrzucając jeszcze jedno uderzenie z góry, sędzia przerwał zawody.

Dla niespełna 34-letniego zawodnika była to już piąta wygrana pod banderą FEN. Niewykluczone, że w kolejnej walce zmierzy się z mistrzem wagi średniej Piotrem Kuberskim.W starciu dwóch niepokonanych zawodników Bartłomiej Dragański (4-0) znokautował w pierwszej rundzie Marcina Grześkowiaka (3-1). Od początku pojedynku Dragański był znacznie aktywniejszy, ale Grześkowiak sfinalizował obalenie. Bartłomiej wił się jednak jak zły z dołu, zmuszając w końcu Marcina do powrotu na nogi. Tam Dragański podkręcił tempo, dosiągając rywal soczystym krzyżowym na zakończenie kombinacji – Grześkowiak runął na deski, tam dobity przez zawodnika z Sochaczewa.

Damian Rzepecki (4-0) i Konrad Furmanek (5-5) dali dobry pojedynek. O jego wyniku przesądziła przewaga zapaśniczo-parterowa Rzepeckiego, który sfinalizował kilka obaleń. W drugiej rundzie w kotle zapaśniczym świetnie zaszedł za plecy Furmankowi, zmuszając rywala do poddania pojedynku.
Giorgi Esiava (7-2) w pierwszych dwóch minutach walki z biorącym ją w zastępstwie Robertem Rajewskim (3-3) zainkasował kilka uderzeń, ale gdy przeniósł walkę do parteru, rozdawał tam karty. W drugiej rundzie na początku dobrym lewym sierpem na korpus rzucił rywala na ogrodzenie, tam finalizując obalenie. Porozbijawszy Rajewskiego z góry, zaszedł mu za plecy i poddał go duszeniem.

Patryk Duński (10-5-1) nie miał żadnych problemów z pokonaniem biorącego walkę w zastępstwie Magomeda Tsitsaeva (0-1). Polak rozbijał w stójce rywala, co i rusz karcąc go ślicznymi kontrami. W końcu desperacko szukającego obaleń Tsitsaeva skończył uderzeniami w parterze.

29-latek, dla którego MMA – jak podkreśla – jest tylko dodatkiem, wygrał tym samym piątą walkę z rzędu.
Debiutujący w formule MMA Patryk Masiak (1-0) z dziecinną łatwością rozbił kompletnie bezradnego Nikolę Milanovicia (0-2). Masiak trafiał rywala każdym niemal ciosem, w końcu posyłając go na deski soczystym prawym. Na wszystko potrzebował ledwie 35 sekund.

Wyniki FEN 45

Walka wieczoru

77,1 kg: Cezary Oleksiejczuk (11-2) pok. Mansura Abdurzakova (9-4) jednogłośną decyzją (2 x 50-45, 49-46)

Co-main event

83,9 kg: Kamil Wojciechowski (8-0) pok. Joela dos Santosa (16-9) przez TKO (prawy prosty i uderzenia), R1

Pozostałe

77,1 kg: Bartłomiej Dragański (4-0) pok. Marcina Grześkowiaka (3-1) przez TKO (ciosy), R1
70,3 kg: Damian Rzepecki (4-0) pok. Konrada Furmanka (5-5) przez poddanie (RNC), R2, 4:12
72,5 kg: Giorgi Esiava (7-2) pok. Roberta Rajewskiego (3-3) przez poddanie (RNC), R2
72 kg: Patryk Duński (10-5-1) pok. Magomeda Tsitsaeva (0-1) przez TKO (ciosy), R1, 3:15
+120 kg: Patryk Masiak (1-0) pok. Nikolę Milanovicia (0-2) przez TKO (ciosy), R1, 0:35
71 kg: Bartosz Botwina pok. Wojciecha Konopińskiego przez TKO (kolano na wątrobę) – zasady K-1
81 kg: Robert Krasoń pok. Dawida Sieka jednogłośną decyzją – zasady K-1
70,3 kg: Adam Kowalski pok. Patryka Dubaczyńskiego jednogłośną decyzją – zasady semi-pro

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie z 3X ZAKŁADEM BEZ RYZYKA – DO 100, 200 i 300 ZŁ

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button