FEN 36: Rębecki vs. Maia – wyniki i najlepsze akcje (VIDEO)

W Szczecinie odbyła się gala FEN 36, którą zwieńczyło starcie na szczycie wagi lekkiej pomiędzy Mateuszem Rębeckim i Felipe Maią.

W walce wieczoru mistrz wagi lekkiej Mateusz Rębecki (14-1) po raz siódmy obronił tytuł, ekspresowo demolując Felipe Maię (10-6).

Polak od razu ruszył do ostrych ataków, rzucając Brazylijczyka na siatkę. Tam rozpuścił ręce, ścinając pretendenta mocną kombinacją sierpowych w kontrze po przepuszczeniu prawgo i dopełniając dzieła zniszczenia uderzeniami z góry.
W starciu o złoto kategorii półciężkiej Eder de Souza (19-7) niespodziewanie poddał w drugiej rundzie Marcina Wójcika (14-8).

Polak od początku zawodów wywierał presję, zmuszając Brazylijczyka do oddawania pola. Asynchroniczny nieco w swoich poczynaniach pretendent chętnie jednak okopywał nogi zmieniającego co i rusz ustawienie Wójcika. W końcówce rundy pierwszej Wójcik naruszył rywala łokciem i ciosami na rozerwanie klinczu. Nie zdołał jednak dobić rywala przed gongiem.

Również w drugiej rundzie Wójcik wywarł mocną presję, ale… Jego aktywność pozostawiała wiele do życzenia. W końcu de Souza ściął Polaka z nóg ślicznym lewym sierpem, natychmiast rzucając się za nim. W parterze zapiął ciasne brabo. Wójcik nie odklepał, ale był o włos od utraty przytomności, gdy sędzia przerwał zawody.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Świetnie dysponowany Bartosz Szewczyk (3-0) obtańcował, porozbijał i znokautował kompletnie bezradnego Michała Piwowarskiego (5-3).

Szewczyk trzymał rywala na dystans, kąsał go ciosami prostymi. Wybronił się przed próbą zapaśniczą Piwowarskiego, a następnie posłał go na deski kanonadą uderzeń, zapoczątkowanych mocnym podbródkiem. Upadającego rywala dobił jeszcze młotem, zanim sędzia rzucił się do przerwania walki.

Po wszystkim podopieczny Mirosława Oknińskiego popędził na trybuny, celebrując zwycięstwo ze swoimi kibicami.
Krystian Bielski (8-3) miał sporo problemów z mobilnym i dobrze opędzającym się od niego kopnięciami Piotra Walawskiego (9-8-1), ale… Mając problemy z dosięganiem większego rywala uderzeniami na korpus, reprezentant olsztyńskiego Arrachionu regularnie polował na uderzenia na korpus. Opłaciło się! W drugiej rundzie Bielski posłał bowiem Walawskiego na deski soczystym hakiem na wątrobę, odbierając mu jakąkolwiek ochotę do dalszej walki.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

W toczonym w dobrym tempie starciu – niemal wyłącznie stójkowym – Wojciech Kawa (3-1) pokonał jednogłośnie Denisa Zarównego (1-1).

Kawa korzystał z bogatego arsenału ciosów i kopnięć, także w stójce, będąc aktywniejszym i precyzyjniejszym. Zarówny do końca starał się nacierać, a gdy rozpuszczał ręce w ostrych kombinacjach, notował pewne sukcesy, ale nie był w stanie odwrócić losów walki.Kamil Wojciechowski (4-0) okazał się skuteczniejszy w szermierce na pięści i kopnięcia od Łukasza Klingera (9-6).

Naruszywszy rywala prawym sierpem po raz pierwszy, Wojciechowski przeniósł walkę do parteru, ale z czasem Klinger wrócił na nogi – tylko jednak po to, aby chwilę potem paść po kolejnym mocnym prawym. Dzieła zniszczenia Wojciechowski dopełnił uderzeniami z góry.

Krzysztof Dobrzyński (7-4-1) pewnie pokonał na pełnym dystansie Macieja Kalicińskiego (4-4), będąc zawodnikiem agresywniejszym i aktywniejszym, a także notując kilka obaleń.
W pierwszym zawodowym pojedynku Samuel Vogt (3-2) poddał w pierwszej rundzie zawodów Macieja Pacułę (2-1).

Po serii wymian w stójce Pacuła przewrócił Vogta. Z góry nie był jednak szczególnie aktywny, skupiając się głównie na kontroli. Wszystko na marne, bo Vogt zaskoczył go śliczną balachą z pleców, zmuszając rywala do poddania walki.
Wyniki FEN 36

Walka wieczoru

70,3 kg: Mateusz Rębecki (14-1) pok. Felipe Maię (10-6) przez TKO (ciosy), R1

Co-main event

93,0 kg: Eder de Souza (19-7) pok. Marcina Wójcika (14-8) przez poddanie (brabo), R2

Pozostałe

93,0 kg: Bartosz Szewczyk (3-0) pok. Michała Piwowarskiego (5-3) przez KO (ciosy), R1
83,9 kg: Krystian Bielski (8-3) pok. Piotra Walawskiego (9-8-1) przez TKO (hak na korpus), R2
70,3 kg: Wojciech Kawa (3-1) pok. Denisa Zarównego (1-1) jednogłośną decyzją (3 x 29-28)
93,0 kg: Kamil Wojciechowski (4-0) pok. Łukasza Klingera (9-6) przez TKO (ciosy), R1
70,3 kg: Krzysztof Dobrzyński (7-4-1) pok. Macieja Kalicińskiego (4-4) jednogłośną decyzją (2 x 29-28, 30-27)
77,1 kg: Samuel Vogt (3-2) pok. Macieja Pacułę (2-1) przez poddanie (balacha), R1

Semi-pro

74,0 kg: Igor Terlecki pok. Patryka Buczkowskiego przez TKO (ciosy), R2
65,8 kg: Dominik Mazur pok. Macieja Łapkę przez TKO (GNP), R1

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply