FEN 32: Rębecki vs. Barrios – wyniki i relacja

Wyniki i relacja z gali FEN 32: Rębecki vs. Barrios, która odbyła się w Warszawie.

W walce wieczoru Mateusz Rębecki (13-1) obronił pas mistrzowski wagi lekkiej, nokautując w pierwszej rundzie Jose Barriosa (11-2).

Początek pojedynku należał zdecydowanie do Polaka, który dosięgnął Argentyńczyka kilkoma dobrymi ciosami i kopnięciami. Później zainkasował co prawda mocne uderzenie, które nieco go zamroczyło, ale szybko doszedł do siebie, posyłając pretendenta na deski potężnym lewym sierpem po kiwce prawym. Barrios runął jak kłoda. Rębecki dopadł go i rozpuścił ręce, zmuszając sędziego do przerwania pojedynku.

To dla Chińczyka dziesiąta wygrana z rzędu, w tym ósma z rzędu przed czasem.
W co-main evencie gali Marcin Łazarz (13-7) pewnie na pełnym dystansie wypunktował Wojciecha Janusza (10-6) jednogłośną decyzją.

Dobrze usposobiony Łazarz na przestrzeni trzech rund dobrze pracował szczególnie lewym prostym, unikając zamachowych, bitych często z pełną mocą uderzeń ze strony Janusza. Kąsał też rywala kopnięciami na korpus i zanotował kilka obaleń.

W kolejnym pojedynku Marcin Łazarz najprawdopodobniej podejmie mistrza kategorii półciężkiej Marcina Wójcika.

Szymon Bajor (22-9) miał w pierwszej rundzie problemy za gabarytami i lewym prostym Ednaldo Oliveiry (21-8-1), ale w rundach drugiej i trzeciej z powodzeniem zaprzągł do działania zapasy, przeważając z góry.

Ustabilizowawszy Brazylijczyka na dole w trzeciej odsłonie, zasypał go potężnymi łokciami, zmuszając sędziego do przerwania pojedynku.

Tym samym Szymon Bajor odniósł drugie zwycięstwo z rzędu, być może torując sobie drogę do rewanżowego pojedynku ze swoim ostatnim oprawcą, mistrzem wagi ciężkiej Olim Thompsonem.
Szymon Dusza (10-5) bez najmniejszych problemów rozprawił się z wyszykowanym mu na przetarcie Rolandem Cambalem (14-11), najpierw rozbijając rywala w stójce – tam okrutnie okopał go lowkingami – a później dzieła zniszczenia dopełniając uderzeniami i łokciami z góry.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 2230 PLN

Powracający po prawie sześciu latach pod sztandar FEN Rafał Lewon (15-10) przerwał serię czterech porażek, ubijając w drugiej rundzie Piotra Walawskiego (8-7-1).

Pomijając pierwsze trzy minuty drugiej rundy – Walawski rozdawał wówczas karty w szermierce na pięści i kopnięcia, obijając tam Lewona – Kaszana dyktował warunki w obszarze zapaśniczym i parterowym. Wybroniwszy się przed kilkoma próbami poddań – gilotyną czy balachą – ubił Walawskiego uderzeniami z góry, wcześniej naruszając go podbródkami w stójce.20-letni ledwie Cezary Oleksiejczuk (6-2) odniósł najcenniejsze zwycięstwo w zawodowej karierze, nokautując w pierwszej rundzie Djamila Chana (15-9).

Walczący z odwrotnej pozycji Polak ustrzelił próbującego kopać Holendra soczystym lewym krzyżowym, posyłając go na deski. Dzieła zniszczenia dopełnił uderzeniami z góry.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 2230 PLN

Piotr Kuberski (8-1) odniósł piąte zwycięstwo z rzędu, pokonując pewnie Mateusza Strzelczyka (9-10-1) przez techniczny nokaut w drugiej rundzie.

Kuberski mocnymi lowkingami na wysokości okopał nogi Strzelczyka, w końcówce pierwszej rundy mocno obijając go bombami z góry. Strzelczyk przetrwał, ale w drugiej rudzie Kuberski ponownie przeniósł walkę do parteru, ubijając rywala uderzeniami.
Wojciech Kawa (1-0) pokonał jednogłośnie Mikołaja Lewandowskiego (0-1) w starciu pomiędzy dwoma debiutantami.

Kawa był agresywniejszy i aktywniejszy, zmuszając niepewnego jakby, skupionego na defensywie rywala do oddawania pola. Gnębił Lewandowskiego ciosami i kopnięciami na różnych wysokościach. W pierwszej rundzie posłał nawet rywala na deski, szukając skończenia – ale wyprowadził kanonadę uderzeń, nieszczególnie dbając o precyzję, co umożliwiło Lewandowskiemu przetrwanie. Na niewiele się to jednak zdało, bo Kawa do ostatnich sekund rozdawał karty w szermierce na pięści i kopnięcia.

W pojedynku otwierającym galę debiutujący w zawodowej formule MMA Bartosz Szewczyk (1-0) powstrzymał większość zapaśniczych prób Akhmeda Salamova (1-1) – a gdy znalazł się na plecach, nie dał sobie zrobić krzywdy – w drugiej rundzie poddając wymęczonego już Rosjanina.
Wyniki FEN 32

Walka wieczoru

70,3 kg: Mateusz Rębecki (13-1) pok. Jose Barriosa (11-2) przez KO (lewy sierp), R1

Co-main event

93,0 kg: Marcin Łazarz (13-7) pok. Wojciecha Janusza (10-6) jednogłośną decyzją (3 x 29-28)

Pozostałe

120,2 kg: Szymon Bajor (22-9) pok. Ednaldo Oliveirę (21-8-1) przez TKO (GNP), R3
80,0 kg: Szymon Dusza (10-5) pok. Rolanda Cambala (14-11) przez TKO (GNP), R1
83,9 kg: Rafał Lewon (15-10) pok. Piotra Walawskiego (8-7-1) przez TKO (GNP), R2
77,1 kg: Cezary Oleksiejczuk (6-2) pok. Djamila Chana (15-9) przez (T)KO (lewy prosty i uderzenia), R1
83,9 kg: Piotr Kuberski (8-1) pok. Mateusza Strzelczyka (9-10-1) przez TKO (GNP), R2
70,3 kg: Wojciech Kawa (1-0) pok. Mikołaja Lewandowskiego (0-1) jednogłośną decyzją
93,0 kg: Bartosz Szewczyk (1-0) pok. Akhmeda Salamova (1-1) przez techniczne poddanie (RNC), R2

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

*****

Koszulki Lowking.pl dostępne w sprzedaży!

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply